Jen

Nevíte, jak je to s exekucí u OSVC?

Exekuce u OSVC

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobry den chtel bych se zeptat,nabral jsem si drive nejake pujcky a byl jsem na HPP,momentalne jsem osvc a hrozi moc nejake exekuce,bydliste mam na urade a sidlo firmy udelane na virtualni kancelar. Nemam zadny majete,zadne auto,zadnou nemovitost, vyplacene faktury mi chodi na ucet pritelkyne,jak to tedy celebu oavc probiha,kolik mi muze strhavat a zda mi muze strhavat,nebo se s nim musim domluvit? Jak je to u OSVC nema nekdo zkusenost? DEKUJI

Odpovědi
Drap

Stejné jako u každého jiného dlužníka. Exekutor ti to vysvětlí a i ukáže, který majetek zabavuje.

mosoj

Šikovný podnikatel.

ivzez

Až si Vás exekutor najde (a nepochybujte o tom,
stoprocentně si Vás najde), dozvíte se vše potřebné.

Přece nečekáte, že Vám tu někdo poskytne návod,
jak exekutora obejít.

PS: Vaše přítelkyně z Vás musí být nadšená.
A co teprve až jí exekutor zabaví majetek!
___

K odpovědi Miroslava.bk

Banky jsou sice povinny s exekutorem spolupracovat a odpovědět
mu, jestli vedou účet na jméno povinného, ale nejsou (aspoň pokud vím)
oprávněny mu poskytovat informace o účtech jiných osob.

A exekutor (jestli se nic nezměnilo) nemá právo zablokovat cizí účet.

Exekutoři jsou schopni ledasčeho, ale banky zákony neporušují.
(Exekutor se nemá jak dozvědět, že je někdo disponentem u něčího účtu.
Něco jiného by byl účet manželky.)

miroslav.bk

Nejdulezitejsi otazka ohledne toho uctu je, „mas k nemu dispozicni prava nebo ne“?
Pokud ano, pocitej s tim, ze drive nebo pozdeji exekutor na ten ucet pritelkyne „vlitne“ a zablokuje.
To te pak nebude mit rada, kdyz z minuty na minutu skoncite bez prostredku (ze zablokovaneho uctu je mozne vybrat jednorazove castku ve vysi zivotniho minima – kdyztak ne nekdo opravte s tou castkou) dokud nevysvetli/nedokaze „ktere“ penize uz nejsou tvoje, protoze na ty tvoje ma exekutor narok.. A exekutori, i kdyz vse dolozi, dvakrat rychli nejsou – pravidelne platby (najem, telefon, Internet, televize, nevim co) nepockaji.
Takze: Pokud jsi na tom uctu disponent a chces „sve“ (relativni pojem, kdyz ve skutecnosti by minimalne cast mela patrit veritelum – ale nebudu te soudit; ptal jsi se, odpovodam) penize na nem uchranit, tak at ti pritelkyne urychlene zrusi dispozicni prava, vybere ten ucet a zalozi novy (jo, muze to vypadat jako pruda – zmenit trvale prilazy, inkasa apod., ale..) kde NEBUDES zadnym zpusobem figurovat. Heslo do internet bankingu budte pouzivat oba (v pripade platby pres net se 3D Secure si SMS kod reknete/poslete), platebni karty at si necha vystavit dve – obe na sve jmeno. Jednu pro sebe, druhou pro tebe. Sice u sebe cizi kartu mit/pouzivat nesmis, ale je jen velmi mala pravdepodobnost, ze ti ji nekdo bude kontrolovat (pipnes, zadas svuj PIN a hotovo).

Ostatni veci, jako zabaveni majetku, ti popsali ostatni – bude-li chtit, najde si te (pres socialku, nekam ti chodi treba korespondence dulezita, nekde jsi dal adresu, treba mobilnimu operatorovi, nevim. Moznosti maji hodne a ver, ze kdyz maji motivaci, jsou aktivni az dost.

Na zaver bych mel asi rict takove ty kecy ze te k nicemu nenabadam, ze je to nemoralni apod. – nereknu, soudit te nemam pravo. Pouze odpovidam na tvuj dotaz.

Pro admina/y:
Tato odpoved nema slouzit jako navod k poskozovani veritele/u, ani k jinemu protipravnimu jednani. Jde o pouhou odpoved na dotaz.

Pro rypaly:
Zdroj=osobni zkusenost, kdy jsem se „z mladicke nerozvaznosti“ (dost blba fraze, vim) a pod naslednym vlivem ostatnich udalosti dostal do dluhu, ktere vyustily ve tri exekuce (jizdy nacerno v MHD). V soucasne dobe jsou veskere zavazky z me strany vyrovnane (bez „oddluzeni“, proste splacene) a jsem bez dluhu.

Edit: Ano, pokud se s exekutorem domluvis na nejake rozumne castce, kterou budes pravidelne splacet, dost vyrazne si muzes prilepsit a to az do te miry, ze ho treba ani nenapadne hledat tvuj pripadny majetek ke zpenezeni. Ver tomu, ze navstevu exekutora doma nechces – prijdou, a to, o cem „se budou domnivat ze patri dluznikovi, tedy tobe, zo polepi nebo v horsim pripade odvezou. Pripadne dokazovani, ze to neni tvoje, ale nekoho jineho, musi provest sam majitel – podat tzv.vylucovaci zalobu, dokazat pubod. A perlicka na zaver: pokud se majiteli uspesne podari prokazat, ze vec/i nepatri dluznikovi, ale jemu, a exekuzor je vysktrne ze soupisu veci, musi si pro ne na vlastni naklady prijet do jejich skladu (dost casto pripady resi exekutor "z druhe strany republiky“, kvuli zvysenym vydajum, ktere pak zapocita dliznikovi..) a sam odvezt. A to, pokud jsi treba z Prahy a exekutor z Prerova, …
Takze, pokud muzu poradit, idealne se domluvit na splaceni, pokusit se navysit prijem/uskromnit se, a splacet-doplatit.
Nebo potom insolvence, tzv. „oddluzeni“, ale to nevim jak pro OSVC funguje protoze v dobe zadluzeni jsem byl zamestnanec.