janesis

Exekuce od neznámého exekutora. Poradíte?

Dobrý večer, prosila bych o radu jak postupovat a dále řešit tuto situaci.
Osoba chtěla prodat auto a v autobazaru zjistili,že je na jeho rodné číslo 7 soudních exekucí(na auto ne) řekla pouze že se jedná o samé malé částky podané 2013–2014,ale že více info dát nemůže z důvodu placené stranky atd.
On o žádných exekucí neví, v občance má staré trvalé bydliště(asi 4 roky),nemá účet, žádné příjmy na jeho osobu ani není veden na žádných dávkách, pouze si platí zdravotní pojištění.
Dnes si zašel na okresní soud který exekuce podal( to řekla paní z autobazaru).
Tam se nedozvěděl nic, že tohle řeší jiná paní a ta má paragraf a že za každé info o exekuce bude platit kolek.
On chce zjistit kde by mohl řešit a zaplatit, přip.si sjednat splátky.
Děkuji za každou odpověď

Odpovědi
ivzez

Musí si zjistit, který exekutor to má na starost a dohodnout se s ním.
_____

Pokud ale o exekucích ani možných dluzích nic neví,
měl by si napřed u soudu zjistit, co všechno je proti němu vedeno,
a ověřit si, jestli je vše oprávněné

simir7

Obecně.Mě se nestalo že bych nevěděl že mám dluhy.Vyrozumění o exekuci chodí do trvalého bydliště.Uřady vždy posílají dopisy když něco dlužíte.Soud vždy probíhá v místě trvalého bydliště,takže by vám měli dát informace o rozsudcích,je možné že se to platí už.