mami

exekuce na účtu

Kvůli manželovi mi byl zablokován účet Exekučním úřadem.Chodí mi něj pouze rodičovský příspěvek.Zůstane mi alespoň nějaké minimum?Mám na něm také trvalé příkazy na platbu staveb. spoření a pojistku pro dceru.Budou vypláceny?Na účtě jsem převážně v mínusu. Jak se bránit? Moc děkuji za odpověď. K.

Odpovědi
HOMER

To je strašné.Ale moc tomu nerozumím,jak vám mohli na dluhy manžela zablokovat účet?Příspěvek na děti vám určitě celý vzít nemůžou!Být váma tak asi skouším všechno,odvolat se,domluvit se na vyplácení dávek v hotovosti,zeptat se v bance atd.Je to hnus,zeptal bych se i na sociálce jestli je vůbec něco takového možné…Myslím si že s peněz na dítě by rozhodně neměli nic brát.Jestli se opravdu cítíte být v právu a máte dojem že exekutor konal protiprávně,vyz­koušejte se poradit:

Zdroj: http://www.ochran­ce.cz/ombudsman/kon­takt.php