Nastartuj

Exekuce na ucet

Mam dotaz mam od 9.11.2012 exekuci na ucet u unicreditbenk na –89.900,–Kc zadne oznameni od soudu jsem nedostal vubec zadnou zpravu o exekuci adresu moji maji,zjistil jsem to az vcera vecer kdyz jsem se pripojil do uctu tak jsem dnes sel do banky a tam mi dala akorat cislo exekuce a ze prej to je magistrat mesta problem v tom je ze mam celekm 3 ucty z toho jeden tedy unicredit je zablokovan a u air bank a zuno bank ucty zatim normalne funguji nejvice vyuzivam zuno zitra ma mi tam prijit pres 6.000,– mam strach ze uz ne nedostanu bouzel jsem o vsechny penize prisel az doslo k tomu ze jsem si pujcil od kamarada,otazka zni dostane se exekuce i na ty dva ucty pak mam jeste jeden problem nyni probiha dedicke rizeni tedy uz je ukonceno prislo usneseni prave ten den kdy byla ucelena exekuce myslite ze dedictvy dostanu je to v cene 130.000kc

Ps za chyby se omlouvam ale uz jsem fakt mimo s teto republiky

dekuji vsem

Nejlepší odpověď
len2608

Všechny účty bych vybrala, malý problém už jsem taky měla, člověk se to dozví až když jukne na účet, nebo z výplatní pásky. Dokud se to nevyřeší, peníze dostávat na ruku, nebo na účet známému, hlavně né např. manželce, je to člen rodiny. Vyberou potom i její účet

Další odpovědi
Mapel

Exekutor provádí zjišťování zdrojů peněz. Je divné, že nejsou zablokovány všechny účty. Pokud není dostatek peněz na účtu, tak po nabytí právní moci odešle co je na účtu a pak čeká 6 měsíců na zbytek. Pokud dorazí na účet peníze, které pokryjí exekuci, tak banka peníze nad tuto částku uvolní a exekuční částku odešle. Pokud dorazí na účet jen část peněz, tak ty po půl roce odešle exekutorovi. Pokud dědictví dorazí na zablokovaný účet, tak banka uvolní částku k volnému nakládání, která přesahuje 89.900,–

anonym

Nějáký extra zkušenosti v tom nemám ale pamatuji si že stejný případ byl jednou v pořadu občanský judo a sám soudní exekutor říkal že všechny tyto věci vědí a ohlídají si je sami , jeden účet zablokoval asi jen pro to že ho máte nejdéle a že tam máte největší proud peněz ale jestli máte dědické řízení tak o něj asi příjdete ..

terry

A je to opravdu exekzuce nebo máš ten ůčet jen zablokovaný?

Kdyby šlo do tuhého, myslím, že by na ty další 2 ůčty přišli.
Bude lepší je vybrat a mít Kč v hotovosti.