Lenka83

exekuce na plat

dobrý den měla bych otázku o hledně exekuce na plat otci.Platí vyživné s časti jeho dluh na výživném už přerostl na 5.000 ,– chci se zeptat jak se podává návrh na exekučním na plat exmanžela a co se přdkládá děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
standa

Jsem lehce zmaten, zda otázku pokláda dcera, které otec neplatí výživné, tak jak by měl nebo exmanželka. Ale nejspíš je to jedno 🙂

Každopádně nechť oprávněný (tj. buď zletilé dítě, kterému není placeno výživné v předepsané výši) nebo zákonný zástupce nezletilého dítěte, podá k soudu*) návrh na nařízení exekuce a jako přílohy doloží:

  • exekuční titul (tj. rozsudek o stanovení výživného)
  • důkazy o neplacení výživného v předepsané výši

*) stejný soud, který rozhodoval o výživném