jenny82

Je možné podat exekuci na plat za neplacení výživného na bývalého manžela i v tomto případě?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je možné podat exekuci na plat za neplacení výživného, na již bývalého manžela i přesto, že jsem na neplacení výživného podala trestní oznámení? Podávala jsem ho v prosinci 2013 a do dnešního dne se nic neděje a výživné nadále neplatí. V současnosti žije se svou přítelkyní a dítětem, které se jim narodilo letos v únoru na území Slovenské republiky kde je i zaměstnán. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
ivzez

Napřed musíte žalovat a získat rozsudek,
s nímž se pak můžete obrátit na exekutora
a nechat dlužné výživné vymáhat.

Pozor ale, abyste náklady na vymáhání nemusela uhradit Vy sama
(v případě, že byste se obrátila na „vymahačskou“ agenturu,
a že by u bývalého manžela nebylo co vymoci …)

Hlada

Policie, exekutor případně ani vymahahačská firma vám žádné peníze nezajistí. Nejdřív musíte bývalého manžela žalovat u soudu.