HonzaK

Exekuce na moji firmu, napsanou na pritelkyni…

Exekuce: Mam napsanou firmu na partnerku a je jednatelem (z duvodu toho ze ja jsem slovak, tedy cizinec) Financni prostredky chodici na ucet jsou z meho podnikaní. Firma je napsana na ni, funkci po dohode dela zdarma.. resp.jako v rodine…Ozvala se 5 let stara exekuce a meli by zabavit penize na mem ucte (na jeji jmeno) Penize chodi prokazatelne z meho podnikani. Mam sanci na prokazani veci u soudu ci nikoliv?
Doplňuji:
Diky za odpovedi, zakon jsme neobesli, podnikame spolu, ja zivim rodinu a partnerka dala jmeno firme, jelikoz nam pravnici poradili, ze cizinci v CR a podnikani je slozite a komplikovane atd…je vyhodnejsi mit zenu jako jednatele, nez platit cizi lidi…

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě ne, protože pro soud je účet družky jejím účtem. To že jsi obešel zákon při zakládání,a napsal firmu na družku, se teď zřejmě vymstí

Další odpovědi
Mapel

Před začátkem podnikání jste si měli vyložit karty, aby se uvedenému předešlo. Pokud je účet na její jméno, tak je to bez šance. Před zákonem je ona vlastníkem firmy i peněz. I kdyby jsi převedl peníze z tvého účtu na její, tak jsou to její peníze a má nového věřitele. Píšeš o jednateli, tak se jedná o S.R.O. a tam se jedná o zabavení podílu. Ale asi má 100%. Potom je i možnost odkoupení sama sebe, ale musíš mít dostatek finančních prostředků. Setkal jsem se s tím jen jedenkrát.

Dračice

hmm

HonzaK

p.s.:musim dodat: kdyby nam tehdy pravnici poradili, ze je vyhodne podnikat jako cizinec, tak to zejme udelame, ale toto byl jejich napad…i finanacnich poradcu a meho ucetniho atd…nicmene za zalozeni firmy si take nauctovali 50 tisic kc, takze tak…vidim, ze CR je to samy podvodnik…HonzaK