zdeno

Poradíte s problémem, který se týká splácení exekuce?

Původní neotázka

exekuce-finančnívýška

Syn je v exekuci-po delší době sehnal při měřenou prácí.Po ústní dohodě je schopen platit 3000 měsíčně.fi­nanční úřad s tím souhlasíl ale nechce to písemně potvrdit pro jeho zaměstnavatele aby mu těch 3000 kč strhávál.Dá se stím něco dělat?Děkují za jakoukliv odpověd´.K te­fonické domluvě mezi finančním úřadem zaměstnavatelem došlo ale finanční ůřad nechce potvrzeni vydat.Syn je ochoten tuto částku řádně platit.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
GM

platba

Ať si syn zajde za mzdovou účetní zaměstnavatele a poprosí ji o zasílání částky na účet finančního úřadu formou srážky ze mzdy. Potvrzení finančního úřadu nepotřebuje.

luckykubrt

platba

Samozřejmě, že je lepší platba než exekuce. Jenže pokud je už v exekuci tak nevím jestli se to vůbec dá obejít. To se musí nejspíš domluvit s věřitelem, ne (o posílání finanční úhrady bez exekutorů) ?

Hlada

Otázka je nesrozumitelná, anketa nedává žádný smysl. Co je to měřená práce? Co s tím má společného FÚ? Proč se na způsobu placení nedohodne s exekutorem?

Dochy

Souhlas, zrovna jsem to chtěl také opřipomínkovat.
Jen ta práce… je podle všeho při-měřená 😉

Kepler

Souhlas, finanční úřad ani zaměstnavatel s tím nemá co dělat. Musí být uzavřena smlouva o splácení mezi exekutorem a dlužníkem. Ten pak může splácet formou trvalého příkazu ze svého účtu.