postcd

Exekuce a dluhy v domě, který nepatří povinnému?

Dobrý den, v exekuci prodaný dům avšak původní majitel se nevystěhuje a dále neplatí za vodu, plyn, elektřinu atd. a má tam trvalé bydliště. Mohou se dluhy a další exekuce nějak dotknout nového vlastníka nemovitosti/jeho majetku? jak. děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Snad té otázce dobře rozumím, v tom nadpisu se trochu ztrácím:-))

Pokud je někomu dům v exekuci zabaven a prodán, tak je naprosto jednoduché toho původního majitele vystěhovat. Je potřeba mu tam zrušit i trvalý pobyt. Stačí se s dokumenty o nabití nemovitosti obrátit na obecní úřad, a ten mu ve správním řízení trvalý pobyt změní, i bez jeho přítomnosti. Poté ho vyhodit. Exekucí ztrácí nárok na dům i na bydlení v něm.

Elektřina a plyn jsou už dnes na jméno, s vodou to bude složitější.

Další odpovědi
ivzez

Napřed jej musíte fyzicky vystěhovat, potom teprve bude možné zrušit trvalý pobyt. (Dokud v domě bydlí, úřad mu trvalý pobyt nezruší.)

Já bych dlužníka písemně vyzvala, aby nemovitost
do určitého data uvolnil.

Pokud tak neučiní, sežeňte si někoho,
kdo Vám pomůže jej vystěhovat,
a k vystěhování přizvěte policii
(doklad o nabytí nemovitosti mít u sebe).

Má-li dlužník v nemovitosti např. nábytek, budete
ho muset na náklady dlužníka nechat někde uskladnit

Dluhy se bohužel mohou dotknout i nového majitele.
Ne sice tak, že by je musel uhradit, ale způsobí mu
nepříjemnosti a zbytečné výdaje.

Pokud dlužník dále nebude hradit plyn a elektrřinu, mohou
dodavatelé zastavit dodávky energií a odebrat měrná zařízení.
Následné revize před znovuzapojením nejsou nejlevnější.

Přijde-li do domu kvůli novým dluhům další exekutor,
může zabavit i to, co nepatří dlužníkovi
(dlužník určitě nebude dokládat, že věci nejsou jeho) …
Pak byste musel podat vylučovací žalobu.

První krok je dlužníka z domu vystěhovat.