exekuce

může být provedena exekuce u nás doma,když zde známý bydlí jen občas a nemá zde trvalé ani přechod.bydliště

Nejlepší odpověď
kazisvět

Určitě nemůže exekutor sebrat váš majetek na úhradu dluhů známého, který nemá u vás trvalé bydliště.

Na druhou stranu někteří exekutoři se moc právem nezabývají a pokud by se dostali do bytu, o kterém vědí, že v něm bydlí dlužník, tak se mohou pokusit vaše věci zabavovat. Nakonec je sice dostanete zpět, ale může to být dost složité, a tak raději doporučuji, aby známý problémy s exekutorem vyřešil nebo se odstěhoval. V každém případě si ponechte u sebe doklady o nákupu vašich dražších věcí umístěných v bytě.