HarpPlayer

Excel – vyhledává stále dokola.

Na konci vyhledávání (Ctrl-F) mi Excel nenahlásí „konec souboru“ – ale „jede“ opět od začátku – je to velmi únavné, zejména při ručním prohledávání velkého množství velkých souborů… Nelze někde nastavit, aby se vyhledávání na konci souboru prostě zastavilo – jako je to normální např. ve Wordu?
Díky moc.

Odpovědi
Alesh

No, takhle, jak si to představuješ, to nejde. Pokud chceš omezit množství prohledávaných položek v listu, pak označ oblast a hledat se bude pouze v ní. Např. víš, že hledaná data jsou v určitém sloupci, pak označíš tento sloupec a dáš hledat. V rozsáhlých souborech tím hledání výrazně zrychlíš.

HarpPlayer

Označit pouze blok (ev. celý sešit – Ctrl-A) pořád neřeší to cyklické vyhledávání – pořád hledá stále dokola.
Já bych prostě jenom chtěl, aby se na konci vyhledávání ZASTAVIL …
To jsem tak blbej já, nebo ten Excel ? ;-|

Alesh

Tak asi Ctrl + A nemá valný smysl, ne? Excel určitě nehledá v buňkách, o kterých ví, že v nich určitě nic není, neboť toto si samozřejmě eviduje. Konec souboru v Excelu se blbě definuje, u textového souboru je to samozřejmě jasné. Proto mají nastaveno hledání v listu, čili zkrátka dokola. S tím víc nenaděláš. 😉