bolak

Excel: Suma podmíněných buňek

Ve sloupcích E,F,G mám čísla od 1,00 do 100,00 a ve sloupci O mám hodnoty kladné a záporné. Potřebuju vymyslet funkci, která mi sečte hodnoty ze sloupce E, které náleží do intervalu od 1,00 do 1,20 ale pouze ty, u nichž je na stejném řádku ve sloupci O kladné číslo.

Dál potřebuju zjistit kolik buněk ze sloupce E splňovalo tuto podmínku a počet buněk které ji sice nesplňovalo, ale náleželo v daném intervalu (od 1,00 do 1,20).

Máme tu nějaký mozek, který by toto dokázal upachtit?

A jde o jednobuňkovou záležitost, takže mi neraďte abych si vytvořil další sloupec a tam si spočítal hodnotu pro každou buňku zvlášť..atd. :)

Odpovědi
nanif

countif pro první požadavek, sumif pro druhý
Doplňuji:
obráceně 🙂