bolak

Excel: Označení duplicitního textu v jednom sloupci

Podobně jako v minlým případě, mám v jednom sloupci jména a potřebuju aby mi to nějak označilo jména, které jsou tam dvakrát.

Zatím mě napadlo akorát to, že bych jména v sloupci nejdřív seřadil podle abecedy a pak bych v dalším sloupci vytvořil funkci, která by porovnávala vždy dva řádky po sobě a pokud by byly stejné, tak by do buňku v tom řádku vepsala „1“. Pak bych to už jen seřadil podle tohodle sloupce od největšího po nejmenší a u každý jedničky bych smazal jméno v sousední buňce, nicméně hledám trochu víc rafinovanější řešení, aby to nějak vypadalo.

Odpovědi
anonym

jména jsou ve sloupci a
do sloupce b napsat =stejné(a1:a2) a zkopírovat na celej seznam
pak to vrátí pravda/nepravda
zapnout filtr na pravda a smazat všechny duplicitní výstupy
seřadit podle sloupce a je to