Avatar uživatele
Losman

Jak na listu tabulky v Excelu odkazovat na každém 22. řádku na řádek z 1. listu, který se posouvá o jednu buňku dolů?

Dobrý den,
.
Potřebuji na jednom listu tabulky odkazovat na každém 22. řádku na řádek z prvního listu, který se posouvá o jednu buňku dolů. Např. zobrazovat na List2!A1=List!A1 poté List2!A22=List!A2 dále List2!A44=List1!A3 a tak dále …netuším, jak toho docílit

Zajímavá 0 před 1529 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Udělej si pořádek v indexaci – dle příkladu máš vzorce na 1,22,44 – což není hezká řada 😉

Mám podezření na školní úlohu a proto nedám výsledek (funkčnost jsem si ověřil), jen pár rad vedoucích k cíli:
Pokud to chceš mít opravdu na každém 22. řádku (22,44,66,…) tak můžeš na List2 A22 dát vzorec složený z funkcí nepřímý..odkaz a řádek a rozkopírovat na jednotlivá pole… příp. dát na řádek 22 a 44 a prvních 44 řádků roztáhnout jak potřebuješ

funkce řádek (bez argumentu) vrací číslo aktuálního řádku, z toho lze vypočíst řádek pro zdroj dat (z 22 třeba 1), textově sloučíš s odkazem na list a sloupec tvých zdrojových dat a funkce nepřímý odkaz jej vyhodnotí a vrátí obsah odkazované buňky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tvl, zkus to zformulovat pořádně. Co je list tabulky? Existuje jen list sešitu, tabulka listy nemá. Ruční vytvoření odkazů ti nestačí? Kolik máš těch listů? Nebo je to myšleno tak, že se to „automaticky“ vytvoří, do každého nově vytvořeného listu? Musíš to zkrátka pořádně popsat, co přesně chceš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Alesh: Myslím, že to na co se ptáš je z dotazu poměrně jasné. Nějaké drobné nepřesnosti v pojmech nesnižují srozumitelnost…

Losman: Mně by zajímal účel, co bude na těch ostatních buňkách (A23-A43 atd) – rámcově a jak dlouhý bude ten dokument (důležité abychom věděli jaký postup se lépe vyplatí)

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet