Raspov

Excel – nejde sčítat/dělit přetáhnutím – jak to dát zpátky?

Dobré ráno, známý potřebuje Excel k práci a vždy když něco počítal napsal tam čísla a přetáhl ty řádky a ono se to samo spočítalo (nepoužíval jsem Excel už dlouho, tak nevím jak přesně to je) ale teď mu to najednou nejde. Má starší verzi excelu, tak by třeba instalace novějšího pomohla? A nevymazalo by mu to soubory které má v tom starém excelu? Nebo jak se to vrací aby to počítalo samo?

Odpovědi
mosoj

Jo, to ano, ale před tím musí zvolit funkci „SUM“. Na „SUM“ je přímo tlačítko na liště nástrojů, není třeba vybírat z funkcí.

magorvkleci

Pravým myšítkem dole na stavový řádek a zaškrtnout ve vlastním nastavení stavového řádku součet, průměr, počet, minimum, maximum. Pak když vybereš několik buněk, které obsahují čísla, objeví se vpravo dole na stavovém řádku tyhle výsledky.

Alesh

Nějak jsem nepochopil, v čem je problém. Můžeš to lépe popsat, resp. doplnit nějaký obrázek problému?