Avatar uživatele
bolak

Excel: Jak zvýraznit shodný text v JAKÝCHKOLIV buňkách?

V buňkách C1 až C2450 mám text, a potřebuju aby mi to nějak (například barevně) zvýraznilo buňky, které jsou shodné.

Nemůžu to dělat přes „KDYŽ C1=C2“, protože těch funkcí bych tam měl statisíce a výsledný xls dokument by se mi nevešel na disk, ale určitě vím že to jde i jinak, protože už jsem tuhle funkci asi před 5 lety při jedný práci použil, jen si už nepamatuju jak se jmenovala.

Danke.

JájsemRaibek: Já ale nehledám konkrétní text, hledám jakýkoliv text, který v daném sloupci není jen jednou ale víckrát. Těch 2450 buněk se každý den mění a pokaždé je v nich jiný text, a pokaždé je potřeba najít „cokoliv“ co je ve sloupci „C“ na více řádcích než na jednom jediném, resp. je to ve sloupci „C“ dvakrát (jedno kde).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 0 před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

tvl, bolaku, ty s tím Excelem neumíš. 🙂 Dáš mi bod a nejlepší odpověď, když ti poradím? 🙂 Tak musím tě trochu poškádlit, ne? 😉

Tohle chlapče půjde přes funkci COUNTIF, kterou využiješ v podmíněném formátování. Kdyžtak napiš vzkaz, kdyby sis s tím i tak nevěděl rady. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Podmíněné formátování.
Označíš všechny buňky, dáš podmíněné formátování a zde napíšeš podmínku a vybereš výsledný formát. V případě, že je výsledkem text, např. jablka, uvedeš slovo jablka do dvou uvozovek ""jablka"".

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Tak už jsem na to přišel, nebo spíš „znovupřišel“, ale přes žádný countif se to nedělá, je tam na to v excelu přímo konkrétní sekce: PODMÍNĚNÉ FORMÁTOVÁNÍ>ZVÝ­RAZNIT PRAVIDLA BUNĚK>DUPLICITNÍ HODNOTY.

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

njn, tak tohle tam dodělali pro lamy, co neznají COUNTIF 😉

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

jenže já mám hrb

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

stejně seš lama 🙂

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

nemůžu, mám hrb, jsem imunní :)

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

lama imunní vůči pochopení Excelu 🙂
… a ještě k tomu hrbatá! 🙂

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek