bolak

Excel: Funkce vztažená k formátu písma

Ve sloupci a mám v každé buňce funkci průměru od 1 do 20 čísel, takže v buňce A1 je třeba =PRŮMĚR(22;16;25­;35;22;18;28;40) ,v buňce A2 bude =PRŮMĚR(3;7) a tak dále. Buňky ve kterých je průměr víc jak z 5 čísel (aby se vyloučil prvek náhody) jsem zformátoval na zeleno, a já potřebuju právě k tadytomu formátu vytvořit ve vedlejší buňce (sloupec B) funkci, která vyhodí hodnotu „1“ v případě že buňka A1 bude zelená, a pokud A1 zelená nebude, tak vyhodí nulu „0“.

Ale úplně nejlepší by bylo, kdyby se ještě dalo nějak pracovat s tím průměrem, tedy pokud bude průměr spočítán víc jak z 5 číslic, tak písmo buňky bude zelené a v případě že ne, tak zůstane černé (automatická barva).

Jsou nějaký nápady?

Odpovědi
Alesh

Vzorec nelze vztahovat k formátu, ale jestli jsem tě dobře pochopil, pak chceš něco jako:

=KDYŽ(POČET(o­blast)>5;1;0)

jpau

Šlo by to docela jednoduše makrem. Prošel bys buňky a za předpokladu, že by všechny byly zelené, pak bys někam vyhodil 1, pokud by jedna z nich nebyla zelená, vyskočil bys z cyklu a vypsal 0.

Klíčová slova: VBA, ActiveWorkbook, for, if

bolak

Alesh: ne, pochopils to špatně :) jak jsem uvedl v příkladech, PRŮMĚR není z oblasti ale z několika ručně vložených hodnot

jpau: tak takovýhle makra, jestli to fakt jde, už jsou na mě moc složitý hele..

Alesh

To moc nechápu, proč to děláš takto „magorsky“? 🙂 Jaký to má smysl? Jak pak děláš to podmíněné formátování?