bolak

Excel: Automatický formát na 10 nejvyšších čísel z celýho sloupce.

Mám sloupec a v něm 150 čísel a potřebuju nastavit automatický formát, aby se mi přesně deset nejvyšších čísel z celýho sloupce obarvilo na červeno. Jak to provedu? Jakej bude vzorec?

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.zi­ve.cz/poradna/ex­cel-automaticky-format-na-10-nejvyssich-cisel-z-celyho-sloupce/sc-20-cq-473684/default­.aspx?consultan­swers=1
Doplňuji:
mám office 2007, ale bude to stejný

  1. označ sloupec
  2. v menu – formát – podmíněné formátování
  3. nejpoužívanější ..... pravidla
  4. další pravidla
  5. formátovat pouze hodnoty jako nebo poslední,
  6. v upravit pravidla vybrat Formátovat hodnoty v rozsahu „první“ a zadat hodnotu 10 (deset)
  7. vybrat formát a na kartě číslo a zvolit barvu

jinak různé formáty i ty podmíněné
http://lorenc­.info/3MA381/pod­minene-formatovani-jednoduche-priklady.htm

bolak

nojo, funguje to :)

mmch, ten první odkaz ze zivě je taky můj, projistotu sem to dal tam, tady to bejvá střelba naslepo…

anonym

jedu přes menu. Ve vzorci ručně zadat se může vloudit chyba, místo tečky – čárka a vše je jinak

anonym

to mne napadlo, ale ten Lorenc je dobrý pro lepší základy formátů v exelu. Vždyť tam byla odpověď. No nic. Zase jsem se něco přiučil v exelu. Díky