bolak

Excel – Automatické vkládání hodnot (2.pokus)

Před nedávnem jsem se tu ptal na jednu excelovskou obtíž a jeden z vás mi vytvořil (asi) makro, které mi zjednodušilo práci, ale pořád mám takový pocit že to musí jít vyřešit jednodušeji, tzn. funkcí v buňce.

Takže znovu a zkráceně, přenáším data z jedné tabulky do druhé a potřebuju aby se mi tam sami „usadily“ podle textu uvedeného v prvním sloupci.

Vypadá to asi nějak takhle > http://picture­push.com/public/13393984 přičemž vlevo je konečná tabulka (tabulka, do které potřebuju dostat data) a vpravo je tabulka (fiktivní verze), ze které ty data potřebuju převést a to tak že automaticky za pomocí funkce. Například tak že v buňce B2, u příjmení KOUDELKA by měla být funkce, která by vyhledala příjmení koudelka v druhé (fialové) tabulce, resp. stačilo by vyhledat číslo řádku, a pokud dostanu informaci o tom že je to třetí řádek, tak do tý funkce musí být i nějak zakomponovaný to, že buňka ze které se mají překopírovat data (v tomhle případě IČO) se nachází ve sloupci H a tím pádem dostanu tu buňku kterou potřebuju. V buňce C2 by pak bylo v podstatě to samé, akorát že by se hledalo ve sloupci I. To je prakticky všechno co potřebuju, akorát to neumím „naprogramovat“ v excelu. Věděl by někdo jak na to?

Nejlepší odpověď
anonym

z obr http://www.2i­.cz/fc6e1c36e5 pochopíš, funguje to i když zkopčíš v červ. tab z buňky B2 do C2 na RČ, zkus i PSČ
Doplňuji:
vlož funkci ► =SVYHLEDAT(A2;G$3:J­$9;2;NEPRAVDA) do buňky B2

Další odpovědi
JájsemRaibek

Stále nějak nechápu co máš na mysli, ale jedna věc mě napadla.
Ty chceš, abys mohl vyhledat někoho a to podle jména nebo iča nebo rč?
V tom případě vím o jedné funkci.
Ta funkce se jmenuje filtr, která ti udělá nad sloupcem takovou šipečku, pokud v kterémkoli sloupci klikneš na tu šipečku tak se ti zobrazí seznam údajů v daném sloupci.
V tvém případě u sloupce A se ti zobrazí: Koudelka, Novák, Kalašnikov,… Pokud klikneš na jméno Kalašnikov, ukáží se ti veškeré hodnoty o Kalašnikovi.

arygnoc

to je iba obyčajné kopírovanie.
prečo nepoužívate relatívne odkazy?

omnoho jednoduchšie sa mi javí vkladanie údajov (napr nových) pomocou formulára.
ako riešite duplicitu záznamov?
používate v exceli filtre?

Mc Merkurion

takto to funguje v openoffice: http://www.ope­noffice.cz/na­vody/funkce-pro-hledani-a-parovani-bunek-v-calcu?highlig­htWords=vlookup ;myslím si,že stejně,akorát se asi bude ta funkce jinak jmenovat je to v exelu

bolak

ono teoreticky se dá celá ta věc udělat přes 170 KDYŹ, ale to pro mě není ideální řešení..

anonym

arygnoc má pravdu, např: je příkaz SVYHLEDAT, VVYHLEDAT, ale u některých je podmínka mít to aspoň abecedně řazené.

arygnoc

to je blbosť.
používajte excel ako databázu.
naštudujte si niečo o exceli, poznajte jeho možnosti a až potom riešte problém.
správne nastoliť problém je totiž umenie, musíte vedieť, čo chcete na výstupe a za akých podmienok a z čoho to chcete na tom výstupe mať.

vo vašom prípade vyzerá, že si kľudne urobte urobte „nekonečnú tabuľku“ (kľudne i s duplicitnými záznamami) a používajte filtre, resp. funkciu find.

arygnoc

nevidím nijakú logiku radenia záznamov (vo výsledku).
proste nie je jasné, čo vlastne chcete.

arygnoc

možno by neuškodilo aj trocha teórie o databázach.