Avatar uživatele
bolak

Excel – Automatické vkládání hodnot (2.pokus)

Před nedávnem jsem se tu ptal na jednu excelovskou obtíž a jeden z vás mi vytvořil (asi) makro, které mi zjednodušilo práci, ale pořád mám takový pocit že to musí jít vyřešit jednodušeji, tzn. funkcí v buňce.

Takže znovu a zkráceně, přenáším data z jedné tabulky do druhé a potřebuju aby se mi tam sami „usadily“ podle textu uvedeného v prvním sloupci.

Vypadá to asi nějak takhle > http://picture­push.com/public/13393984 přičemž vlevo je konečná tabulka (tabulka, do které potřebuju dostat data) a vpravo je tabulka (fiktivní verze), ze které ty data potřebuju převést a to tak že automaticky za pomocí funkce. Například tak že v buňce B2, u příjmení KOUDELKA by měla být funkce, která by vyhledala příjmení koudelka v druhé (fialové) tabulce, resp. stačilo by vyhledat číslo řádku, a pokud dostanu informaci o tom že je to třetí řádek, tak do tý funkce musí být i nějak zakomponovaný to, že buňka ze které se mají překopírovat data (v tomhle případě IČO) se nachází ve sloupci H a tím pádem dostanu tu buňku kterou potřebuju. V buňce C2 by pak bylo v podstatě to samé, akorát že by se hledalo ve sloupci I. To je prakticky všechno co potřebuju, akorát to neumím „naprogramovat“ v excelu. Věděl by někdo jak na to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3930 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

z obr http://www.2i­.cz/fc6e1c36e5 pochopíš, funguje to i když zkopčíš v červ. tab z buňky B2 do C2 na RČ, zkus i PSČ
Doplňuji:
vlož funkci ► =SVYHLEDAT(A2;G$3:J­$9;2;NEPRAVDA) do buňky B2

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Stále nějak nechápu co máš na mysli, ale jedna věc mě napadla.
Ty chceš, abys mohl vyhledat někoho a to podle jména nebo iča nebo rč?
V tom případě vím o jedné funkci.
Ta funkce se jmenuje filtr, která ti udělá nad sloupcem takovou šipečku, pokud v kterémkoli sloupci klikneš na tu šipečku tak se ti zobrazí seznam údajů v daném sloupci.
V tvém případě u sloupce A se ti zobrazí: Koudelka, Novák, Kalašnikov,… Pokud klikneš na jméno Kalašnikov, ukáží se ti veškeré hodnoty o Kalašnikovi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

to je iba obyčajné kopírovanie.
prečo nepoužívate relatívne odkazy?

omnoho jednoduchšie sa mi javí vkladanie údajov (napr nových) pomocou formulára.
ako riešite duplicitu záznamov?
používate v exceli filtre?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

takto to funguje v openoffice: http://www.ope­noffice.cz/na­vody/funkce-pro-hledani-a-parovani-bunek-v-calcu?highlig­htWords=vlookup ;myslím si,že stejně,akorát se asi bude ta funkce jinak jmenovat je to v exelu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ono teoreticky se dá celá ta věc udělat přes 170 KDYŹ, ale to pro mě není ideální řešení..

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

arygnoc má pravdu, např: je příkaz SVYHLEDAT, VVYHLEDAT, ale u některých je podmínka mít to aspoň abecedně řazené.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

to je blbosť.
používajte excel ako databázu.
naštudujte si niečo o exceli, poznajte jeho možnosti a až potom riešte problém.
správne nastoliť problém je totiž umenie, musíte vedieť, čo chcete na výstupe a za akých podmienok a z čoho to chcete na tom výstupe mať.

vo vašom prípade vyzerá, že si kľudne urobte urobte „nekonečnú tabuľku“ (kľudne i s duplicitnými záznamami) a používajte filtre, resp. funkciu find.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nevidím nijakú logiku radenia záznamov (vo výsledku).
proste nie je jasné, čo vlastne chcete.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

možno by neuškodilo aj trocha teórie o databázach.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet