Avatar uživatele
Katy81

Poradíte, ako v Exceli 2010 vypočítať Countu z jedneho stlpca pri splneni dvoch kriterii z inych stlpcov?

Původní neotázka

Excel 2010, tabulka – vypocitanie Countu z jedneho stlpca pri splneni dvoch kriterii z inych stlpcov

Zdravim,

v praci pouzivame excelovsku tabulku na prehlad informacii o nasich zakaznikoch – okrem ineho je pri kazdom zakaznikovi uvedena aj konkretna kontaktna osoba v nasom time.

S tym, ze niektori zakaznici maju dalsich koncovych zakaznikov, takze niektorych mame rozdelenych na viac riadkov.

Potrebovali by sme spocitat, kolko „unique“ zakaznikov ktory z nas ma a skusala som sa pozriet na rozne funkcie, ale nejak mi to nejde do hlavy 😁

Pre nazornost:
stlpec A – status zakaznika: aktivny/neaktivny
stlpec B – kontaktna osoba v time: napr. Jana, Marcel, Petra, Oliver
stlpec C – firma/materska firma
stlpec D – pripadny koncovy zakaznik/dcerska firma atd.

Takto je napriklad:
aktivny – ABC sro. – ABCx1 – Jana
aktivny – ABC sro. – ABCx2 – Jana
aktivny – XY a.s. – …(ziaden udaj) – Petra
inaktivny – Firma sro. – dcera1 – Petra
aktivny – Firma sro. – dcera2 – Petra

Potrebujem spocitat, kto ma kolko aktivnych zakaznikov, ale pritom, aby mi to spocitalo len „unique“ nazvy, t.j. aby to nepocitalo napr. firmu „ABC sro.“ 2×, ale iba raz.

Najprv som chcela pouzit COUNTIFS, ale pri tretom bode (materska firma) by som tam asi musela prepojit funkciu na spocitanie „unique“ textov, a tu si nie som ista, ako na to 🙂

Vopred dakujem za rady!

Katy

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2662 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Nejjednodušší by bylo použít další sloupec(skrytý), kde bude konkrétní koncový zákazník (ať už firma nebo dceřinka). Na to by mohla fungovat konstrukce:
KDYŽ(DÉLKA(C1)=0;B1;­C1) (pokud bude forma/podfirma na sloupci B a C)

Tu konstrukci je možné použít i v nějakém vašem vzorečku pokud se vám to z nějakého důvodu šikne…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek