Katy81

Poradíte, ako v Exceli 2010 vypočítať Countu z jedneho stlpca pri splneni dvoch kriterii z inych stlpcov?

Původní neotázka

Excel 2010, tabulka – vypocitanie Countu z jedneho stlpca pri splneni dvoch kriterii z inych stlpcov

Zdravim,

v praci pouzivame excelovsku tabulku na prehlad informacii o nasich zakaznikoch – okrem ineho je pri kazdom zakaznikovi uvedena aj konkretna kontaktna osoba v nasom time.

S tym, ze niektori zakaznici maju dalsich koncovych zakaznikov, takze niektorych mame rozdelenych na viac riadkov.

Potrebovali by sme spocitat, kolko „unique“ zakaznikov ktory z nas ma a skusala som sa pozriet na rozne funkcie, ale nejak mi to nejde do hlavy 😁

Pre nazornost:
stlpec A – status zakaznika: aktivny/neaktivny
stlpec B – kontaktna osoba v time: napr. Jana, Marcel, Petra, Oliver
stlpec C – firma/materska firma
stlpec D – pripadny koncovy zakaznik/dcerska firma atd.

Takto je napriklad:
aktivny – ABC sro. – ABCx1 – Jana
aktivny – ABC sro. – ABCx2 – Jana
aktivny – XY a.s. – …(ziaden udaj) – Petra
inaktivny – Firma sro. – dcera1 – Petra
aktivny – Firma sro. – dcera2 – Petra

Potrebujem spocitat, kto ma kolko aktivnych zakaznikov, ale pritom, aby mi to spocitalo len „unique“ nazvy, t.j. aby to nepocitalo napr. firmu „ABC sro.“ 2×, ale iba raz.

Najprv som chcela pouzit COUNTIFS, ale pri tretom bode (materska firma) by som tam asi musela prepojit funkciu na spocitanie „unique“ textov, a tu si nie som ista, ako na to 🙂

Vopred dakujem za rady!

Katy

Odpovědi
Dochy

Nejjednodušší by bylo použít další sloupec(skrytý), kde bude konkrétní koncový zákazník (ať už firma nebo dceřinka). Na to by mohla fungovat konstrukce:
KDYŽ(DÉLKA(C1)=0;B1;­C1) (pokud bude forma/podfirma na sloupci B a C)

Tu konstrukci je možné použít i v nějakém vašem vzorečku pokud se vám to z nějakého důvodu šikne…