Avatar uživatele
Bronzový

Evropská Unie - dobro nebo zlo?

Jaký je váš názor na EU? Mě už přijde, že se to začíná blížit nějakému totalitnímu sociálnímu uskupení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

EU předbíhá dobu a nedívá se na ten projekt tak individuálně jako my. Je tu snaha být v budoucnu velký hráč - vyrovnat se Rusku, Číně, USA. Nebude dlouho trvat a na planetě půjde do tuhého - proto je lepší držet pospolu ve společenství. Já se o EU docela zajímám. Od Monetové myšlenky se to trochu vzdálilo a průběh je trochu divoký ale nějaká taková naše tendence - malého Českého státečku co je sám pro sebe je už nenávratně pryč. Zda je to dobře či ne.....ukáže budoucnost.
Doplňuji:
Pochopitelně, federalizace neboli superstát je pravděpodobný.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

EU začala dobře. Začalo to po válce jako spol. uhlí a ocel. Ovšem kolem devadesátých let se to celé zvrhlo na totalitní zmatek. EU se snaží napodobovat USA, ale to je nesmysl.


Avatar uživatele
Stříbrný

EU podle mne nesměřuje k totalitě, či k nějakému sociálnímu seskupení. Hodně lidí je u nás stále ovlivněno výroky bývalého prezidenta. (nebudu dál komentovat). EU má dost dobrých myšlenek, které se snaží pozvolna prosazovat v členských státech, a na které se u nás stále naráží. U nás např. z. o státní zaměstnanosti, o referendu, levnější mobilní tarify aj. Na druhé straně občas nařizuje prapodivnosti jako např. u žárovek.
EU je svazek do budoucnosti, který se bude ještě delší čas vyvíjet a formovat. Ne vše vznikne hned a dobře. Unie bude muset více spolupracovat nejen aby se vyrovnala hospodářsky s USA, Čínou, Ruskem, ale také na obranu proti některým z nich. Hlavně aby byla připravena proti stále silnějšímu přistěhovalectví z rozvojových krajin zejména z arabských zemí. A zachovala do budoucna evropskou kulturu a nepodlehla vlivu jiných kultur (např. islám). Naše malá zemička nemá šanci být sama, což dokládá historie posledních staletí. A na nás nyní je, kde to pro nás bude přijatelnější a výhodnější.


Avatar uživatele

Totalitnímu? - to snad ani ne...
Ale ´socialistické´ je silně.
___
Začíná se vzdalovat původní myšlence ekonomického společenství a blíží se státu.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím, co myslíte výrazem "totalitní sociální uskupení". Ani s jakými totalitními systémy máte osobní zkušenost.
Vývoj k nějaké federaci více či méně podobné USA je nevyhnutelný, má-li evropská kultura přežít a Evropa jako ekonomická oblast obstát v soutěži s existujícími nebo nastupujícími mimoevropskými oblastmi jako jsou USA, Rusko, Čína a východní Asie vůbec a potenciálně Indie, Brazílie nebo islámský svět.

Ovšem EU nevzniká na "zelené louce" jako (do značné míry) USA. Posledních asi 200 let se Evropa vyvíjí v duchu národních států a její historie je plná interních válek, etnických sporů a existuje značná rozdílnost jednotlivých oblastí. Vývoj EU tedy neradno uspěchat a zároveň vzhledem k rychlému vývoji v mimoevropském světě není dost času.


Avatar uživatele
BronzovýDobrá myšlenka bohužel v rukou úředníků ne zrovna kompetentních s rozhodujícím právem na vývoji tohoto kolosu.
_


Avatar uživatele
Stříbrný

já bych ji zrušil.Je k ničemu.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podoba EU, jakožto ekonomické vzájemné pomoci několika států, kdysi na jejím začátku, byla velmi dobrá. V dnešní době je ale snahou EU získat co nejlepší pozici ve světě a co největší kontrolu nad všemi členskými státy (potažmo i nečlenskými) a s tím i nad jejich obyvatelstvem. EU se snaží být jakousi suverénní mocí a ano, pokud se dříve nerozpadne, protože v základech už je dost prohnilá, pak jediný způsob, jak toho docílit, bude postupné nastolení totalitního řádu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.