suaeda

Evropská dohoda o rozpočtové odpovědnosti. Souhlasíte s odmítnutím této dohody? Stačí zadat jen (ano/ne).

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Ano souhlasím. Ono nám to stejně asi dlouho nevydrží a Nečas podepíše

Další odpovědi
dudu

Ne

Jikra

Ne

chelty

Ano

anonym

Ne

Nesouhlasím s odmítnutím dohody o rozpočtové odpovědnosti.

anonym

Ano

anonym

Ne

Nesouhlasím a nemohu pochopit, jak od nás mohou zástupci členských zemí Evropské unie vyžadovat souhlas dříve, než je vůbec k dispozici přesné znění, v překladu do jazyků všech zemí eurozóny od renomovaných překladatelů, které nesou zodpovědnost za překlady zákonů, platných v rámci EU. Jako jakýsi trest za odmítnutí takového postupu naším panem premiérem Nečasem navíc EU zabezpečí překlady do jazyka všech zemí mimo češtiny. Z logiky věci vyplývá, že aby získali co nejvíce hlasů při vlastní ratifikaci, měli by tito „osvícení evropští politici“, kteří chtějí předepisovat jednotné daně pro všechny, text dohody nechat přeložit především do jazyků zemí, které musejí k ratifikaci přesvědčovat. Každý soukromník či podnikatel přece nepodepíše předem smlouvu, od které nemá platné znění předem k dispozici a to jde o zlomek financí, proti tomu, co nás takovéto hospodaření může v budoucnu stát. Vidím za tím aroganci moci a špatné hospodáře, kteří tak, jako mnohdy najatý management nadnárodních koncernů, preferují vlastní zájmy nad zájmy vlastníka. V případě Bruselu nad společný zájem – vyvést všechny země unie ze současné krize a připravit je na uskutečnění seskupení států Evropy, kde měna bude výhledově společná a jednotná, nakonec i daňová politika a její kontrola, ovšem ne z jednoho místa v Bruselu, ale z místních zdrojů, které budou mít, při stanovování zásadních direktiv, skutečně právo, podílet se na tvorbě a úpravách daňového systému a u společně přijatých direktiv také vyžadovat od regionů plnění přijatých usnesení „padni komu padni“. A ne, jako před 20 lety v Mastrichtu, kdy se sešli, nalinkovali si idealizované ekonomické vývoje, pak je léta porušovali a vlivným zemím typu např. Německa a Francie se nic za to nestalo a pak se nakonec, když lidově řečeno „docházejí prachy“ všichni společně divili, že Řekové a jiní obcházeli léta banky a čerpaly úvěry z unie na základě zfalšovaných výkazů. A tihle politikové nás dnes poučují. Nevidím příliš rozdíl mezi našimi čelními představiteli a Bruselem. Jenže z Bruselu je k nám mnohem dál a oni jsou už příliš zvyklí myslet v milionech EUR. Jejich chybná rozhodnutí by pro nás byla mnohonásobně dražší. Pokud nebude vidět zlepšení, v krajním případě raději ven z unie, i když jsme geograficky uprostřed. Bojím se ale, že do té doby politici typu Angely Merkelové rozprodají všechno zajímavé v Evropě solventní Číně apod. a unie se pak zase začne expost divit, až nás globalizující východní Asie začne válcovat.

tom004

Bez možnosti vědět co v té smlouvě opravdu je,je odpověď ano i ne pouze vyjádřením jakéhosi osobního vztahu k EU.
V podstatě se mám rozhodnout,jestli je ta voda v zavřené láhvi dobrá,ale ještě jsem ji neochutnal.