Alesh

Evergreen … domácí úkoly?!

Už se to tu řešilo asi milionkrát, ale přesto bych k tomu chtěl říct toto: nemyslím si, že by se kategoricky měla odmítat pomoc při řešení domácích úkolů. Ona je totiž pomoc a pomoc, že? A též závisí na konkretním případě. Někdy sem nějaký „borec“ vyloženě hodí úkol a „spočítejte mi to, já jsem línej“ a tam to odmítnutí je na místě. Někdy ale to je jen, že dotyčný či dotyčná neví jak s tím pohnout. Pak podle mě není absolutně nic špatného na tom daného malinko „popošťouchnout“, nastínit obecné řešení, vždyť od tohoto tu ten server je, ne?
Doplňuji:
@Drap: To máš pravdu, na druhou stranu si nevybavuju, že bys někdy na nějaký úkol reagoval jinak než větou: „Domácí úkoly tu neřešíme.“ … si s tím rozlišováním moc hlavu nelámeš. 🙂
@WeeBear: Však jsem psal, že kdo chce evidentně jen spočítat úkol, tak že tam je odmítnutí na místě. Jak ale píšeš ty, že někdo si chce jen ověřit výsledek, tak to je druhý extrém. Jak to má ale udělat ten, který neví, jak na to? Ten asi těžko může přijít s výsledkem, když vůbec netuší postup. A kolikrát i samotný výsledek je uveden u příkladu, většinou jde totiž o postup a na ten se dotyčný dotazuje. A jak už jsem říkal, ten lze nastínit v obecné rovině, v několika bodech. Takže si nemyslím, že bychom byli ve při. 🙂

Nejlepší odpověď
WeeBear

Ona je jedna věc, když se někdo snaží, napíše svůj výsledek, doloží výpočet a zeptá se, jestli to tak má být, nebo že mu to nesouhlasí s výsledkem vzadu v učebnici a ptá se, co udělal špatně, to beru a když můžu, tak pomůžu..

Druhá věc je, když (co jsem viděla asi dva měsíce zpátky) někdo opíše třicet sloves a my je máme rozdělit na dokonavé a nedokonavé. Nebo napíše plno příkladů do matematiky, absolutní nezájem. Nebo pokud se jeho otázky týkají čistě jen domácích úkolů bez snahy něco vypočítat.

Doplňuji:
K doplnění.. Pokud někdo něco nastíní (napíše u matematiky třeba vzoreček, přes který to půjde vypočítat), tak mi to „psychickou“ újmu opravdu nepůsobí. 🙂

Další odpovědi
Drap

V tomto máš pravdu, ale z popisů se to někdy dost obtížně rozlišuje. Ale proč e, je to přece věc každého jedince,

anonym

Nemohu přesně odpovědět/ kolikrát potřebuji znát řešení úkolu se kterým jsem se dřív nesetkal. Často nacházím pomoc tady na internetu z celého světa, mockrát něco přeložím odkazem ve skriptu abych pochopil. A taky často musím nalézt nejlepší řešení sám, které je možná „zdlouhavé“. Čekat na nejasnou a nepřesnou odpověď zde není to pravé. Naproti tomu zase se registrovat na specielních stránkách kvůli jedné otázce je nesmysl. Nežiji pro zapamatování desítek pinů, účtů, hesel, ověřovacích kodu atd. Takže návštěva zdejších Odpovědí je pro mě spíš relax a způsob jak se dostat zpět mezi lidi, ověřit si jestli funguje vyjadřovací mechanismus a paměť. Aleshi díky za pěknou připomínku že nešlo o kartuše ale o KARTIDGe, často jsou myšlenky jinde. Tohle beru, upozornění.
Potřeboval bych spočítat sice né domácí úkol, ale to co tady budete zveřejňovat za výsledky si zkusím ověřit a najít možná lepší řešení. Ať se tady ptají na řešení školních úkolů. Když budu mít opravdu náladu, a mnozí z vás si najdou čas s Vyřešením, jak jsem kolikrát viděl, tak se o to pokusím – možná že by tyto „úkoly“ patřily do sekce (kartuše) Volný čas a hobby/hlavolamy, kde – pardon už mě dohasíná cigareta – Odeslat

anonym

evergreen může být věčně zelený hit, ale těžko před rokem překonaná kauza, viz odkaz:
Přesto si tvá otázka zaslouží shrnutí i pro ty, co nemají přehled o předchozích genezích.
V závěru problematiky DÚ pokládáš řečnickou otázku: „Vždyť od toho tu ten server je, ne?“ Bohužel není.
Má sloužit k užitečným odpovědím obecně a ne jen jednotlivce. Všichni odpovídající (kromě jednoho) jsme sem přišli cca 2 roky po založení, kdy už dávno skončil zkušební provoz a doplnění pravidel dle připomínek a praktických provozních poznatků. Proto je i v kodexu uvedena zmínka o zneužívání komunity a osobním prospěchu.
Je hezké, žes to vložil do „kecací“ rubriky aktuality, ale tím, že se tady můžeme vypovídat o subjektivních názorech, se nic nemění na daných pravidlech.
Ostatně v odkazu uvedený erudovaný a pedagogický postoj profesorky má větší váhu než většiny nás, ostatních.
Čili nasměrovat či objasnit základní pojem ano, ale suplovat řešení za druhé, kde má být hodnocen za své znalosti a ne cizí, rozhodně ne!
Je tu pár respondentů. jimž nevadí vypracovat řešení za druhé, budiž (M.Kole a pár dalších), ovšem to lze považovat za tolerovanou příslovečnou výjimku, ne však pravidlo.
V předchozích odpovědích byly i užitečné odkazy na různé školní servery, provozované právě pro tyto účely. A tohle prostě školní server není.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-ukoly-na-odpovedich

venkovan

Pokud sem někdo nepíše svoje úlohy každý týden třikrát, tak proč ne. A co pozoruji, jsou tu dvě formy odpovědí. jak například celý příklad vypočítat a nebo jak zahájit postup k dosažení výsledku. A je tu dost odpovědí, které víc nakopnou, než řeknou celou úlohu.