MK44

Euroasijští oligarchové

Jaký máte názor na zbohatlíky oligarchy z prostoru bývalého SSSR?
Jaký vliv mají či budou mít na evropskou kulturu?
Jaký vliv mají či budou mít na světovou ekonomiku, mocenské uspořádání a sociální smír?
Má se „Západ“ jejich vlivu bránit a lze to? Jak?
Jaké máte zkušenosti s pracovními podmínkami v podnicích, které pravděpodobně vlastní, v ČR?

Doplňuji:
Díky za dosavadní odpovědi.
Další názory vítány.
Všimli jste si nějakého vlivu podnikatelů z postsovět. prostoru na poměry, mezilidské vztahy, kulturu apod. u nás?
Jaké máte zkušenosti s ruskými (či jinými postsovětskými) manažery, majiteli? Nějaké zkušenosti s podnikovou kulturou?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Vzhledem tomu, že to jsou prakticky všichni bývalí důstojníci Rudé Armády, nebo šéfové mafií, rozhodně nic prospěšného nevidím.
Nemají žádné zábrany a úcta k lidskému životu je jen překážka v jejich prosperitě.
Bránit se proti jejich penězům asi nelze a spolupráce bych se raději vyhnul, neboť pro ně existuje jediná dohoda a to ta jejich, která jim vyhovuje.

_

Ano, i u nás jsou zbohatlí lumpové. Ovšem v porovnání s těmito " podnikateli " jsou jen učedníky.

Další odpovědi
mosoj

Jako na naše miliardáře. Nevidím žádný rozdíl.

petra15

„Bránit“.....(?) On se jim musel uz Putin branit, a zvladnul to skvele, ma moji pochvalu…:) Hlida, aby neodlevali penize (kapital) do zahranici, a obcas da nejakemu „funkci“- guverner na Kamcatce(Abramovic)-a ten tam musel zridit infrastrukturu z vlastnich zdroju (byty, skoly, atd.)…dobry ne ? Takze potud s vlivem v Rusku, ale v EU ? – se s tim budou muset teprve zabyvat…

Lamalam

Žádného euroasijjského oligarchu neznám a nemám proto na něj žádný názor.

MK44

Pro mosoje: Ale naši miliardáři pocházejí z naší kultury (nebo z naší nekultury?). A nesedí na světově významných zdrojích ropy a plynu, ani neovládají armádu schopnou měnit hranice nebo vyvolat nukleární konflikt.