_Olda_

Etnocentrismus- Co to je?

Zdravím, je tu někdo znalý kdo by mi s jistostí řekl a trochu více popsal co je to etnocentrismus? děkuji... ... A Google a wikina mi taky nic neřekli..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3405 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
hanulka11

Odpoveď byla označena jako užitečná

ETNOCENTRISMUS
- tendence posuzovat odlišné kultury, jejich zvyky, tradice a hodnoty z perspektivy kultury vlastní
- nositelé kultury jsou přesvědčeni, že jejich normy, obyčeje jsou platné a pravdivé – to je však nefér vůči nositelům jiných kultur, které jsou chápány jako špatné

jakoby ty ses díval a kritizoval jak žijí národy jinde , jaké mají zvyky a kulturu ......uznával bys ale jen to své , v zemi kde ty žiješ

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?_Olda_ Nahlásit

Další odpovědi
anonym

Jen namátkou, hned 2 odkazy:
http://cs.wikipedia.org/…
P.S. 1. otázka a rovnou z ní čouhá buď pohodlnost - anebo, že bys na netu fakt neuměl hledat?
I ta wiki nabízí slušnou definici.
Doplňuji:
Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?
P.S. Jen tak na okraj, "s jistotou" a "neřekly" - podmět je neživotný.(2 řádky, 2 hrubky).
Než se prezentuješ na otevřeném fóru, zkus si trochu zopáknout pravopis, na premiéru na Odpovědích to není zrovna šťastný pokus.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz .cz/web.php/hledat?typ_hledani =prefix&cizi_slovo=etnocentris mus

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
anonym

Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?

před 3404 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost