_Olda_

Etnocentrismus- Co to je?

Zdravím, je tu někdo znalý kdo by mi s jistostí řekl a trochu více popsal co je to etnocentrismus? děkuji… … A Google a wikina mi taky nic neřekli..

Nejlepší odpověď
hanulka11

ETNOCENTRISMUS

  • tendence posuzovat odlišné kultury, jejich zvyky, tradice a hodnoty z perspektivy kultury vlastní
  • nositelé kultury jsou přesvědčeni, že jejich normy, obyčeje jsou platné a pravdivé – to je však nefér vůči nositelům jiných kultur, které jsou chápány jako špatné

jakoby ty ses díval a kritizoval jak žijí národy jinde , jaké mají zvyky a kulturu ......uznával bys ale jen to své , v zemi kde ty žiješ

Další odpovědi
anonym

Jen namátkou, hned 2 odkazy:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­nocentrismus
P.S. 1. otázka a rovnou z ní čouhá buď pohodlnost – anebo, že bys na netu fakt neuměl hledat?
I ta wiki nabízí slušnou definici.
Doplňuji:
Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?
P.S. Jen tak na okraj, „s jistotou“ a „neřekly“ – podmět je neživotný.(2 řádky, 2 hrubky).
Než se prezentuješ na otevřeném fóru, zkus si trochu zopáknout pravopis, na premiéru na Odpovědích to není zrovna šťastný pokus.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=etno­centrismus

anonym

Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?