lola

Epidural,nebo celková anestezie?

Moje mamka jde na náročnější gynekologickou operaci a doktoři jí dali na výběr,jestli chce Epi,nebo celkovou anestezii. Slyšela jsem o nevolnosti a bolestech hlavy,tak nevím,co jí mám poradit. Máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
mosoj

10 operací . 4 v narkóze, zbytek epidural. Z mého pohledu již nikdy narkózu, pokud to půjde.Ono to vždy není vhodné, ale to rozhoduje anesteziolog.
Když mně přivezou na pokoj, tak spolupacienti nechtějí věřit, že jsem byl na operačním sále ! A ještě jedna výhoda. Epidural trvá ještě na pokoji, takže než se vám obnoví cit, stačí vám dát analgetika, takže se neprobouzíte do bolesti !!!
Po epiduralu žádná nevolnost není.Výjímečně bolí hlava.Já takové potíže nemám. Po každé narkóze nevratně odumírá určitý počet mozkových buněk.

Další odpovědi
Wang

Je to hodně individuální. Záleží i na typu operace.
Obecně ale celkovou anestezii hůř snáší starší pacienti. Při celkové anestezii je ovlivněna celá nervová soustava, proto ty nežádoucí účinky (bolest hlavy, zvracení, zmatenost apod.).
Spinální epidurální anest. je typem svodné anestezie. Indikací spinální a epidurální anestezie jsou právě výkony urologické, gynekologické, porodnické a některé ortopedické.
Po epidurálu se člověk rychleji vrací do „normálního provozu“.

Mracoun

Záleží to na typu operace. Ono je strašně těžké někomu radit po internetu. Obecně platí, že epidurální anestézie nemá takové ty projevy jako jsou sucho v ústech, nevolnost či „pocit brnění v hlavě“ po operaci. Zase ale většinou trvá delší dobu než ta anestézie odezní a člověk se po ní cítí jako ochrnutý. Já bych to nechal na doporučení lékaře a zeptal bych se ho do čeho by šel on (ona), kdyby se měl(a) podrobit stejnému zákroku.

hanulka11

Já za sebe bych volila celkovou anestezii ,ale každý ji snáší jinak – ale mně to problém nedělá .Někdo zvrací a je mu opravdu po narkoze špatně – takže nevím jak to mamka tvoje má. Zřejmě se bude muset rozhodnout sama -po poradě s lékařem .

samicek333

I když nemám zkušenosti s Epiduralem, mám zkušenosti s celkovou anestezií i s normálním umrtvením (týkalo se to úrazu ruky). Po celkové anestezii mi bylo zle. Já bych spíš, ze své vlastní zkušenosti, celkovou anestezii nevolila, ale zas třeba tojí mámě špatně nebude…

huxa

Většinou je lepší epidural, ovšem někdo je slabší nátury a než, aby v půlce operace omdlel je lepší anestezie, ať si tvá máma vybere, je to jen na ní…