annas

Epidemie obezity. Slyšeli jste, že Češi nehubnou, ale patří k tlustší polovině světa?

Nejrychleji jde tloustnutí Australanům, nejtěžším národem planety jsou však Američané, dále je to Mexico, Chile, Nový Zéland a Británie (drží evropský primát). Na opačné straně žebříčku jsou Japonsko, Jižní Korea a Švýcarsko.

Češi jsou zatím z 33 zemí na 14. místě, tedy v první polovině.

V čem u nás spatřujete příčiny tloustnutí?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Není se čemu divit. Dnešní doba nedává lidem čas na koníčky, na sport… Život je samá práce (nebo učení) a pak nutná dávka zábavy, a na nějakou tu fyzickou aktivitu si lidé čas neudělají. I když plno lidí má fyzickou práci, je to asi tím, že dělají pořád to samé a proti tloustnutí to mnohdy nepomáhá.

Další odpovědi
iceT

S „hladovyma okynkama“ se roztrhl pytel,KFC,McDonald je taky vsude a prece je to tak dobré,lidi se malo hybou a deti krici,ze nechteji zeleninu,ale hranolky.Je malo se casu se najist v klidu,v poho­de.Nekteri lide bohuzel za svou obezitu nemohou,pokud maji poruchu stitne zlazy.
U deti je to nejsmutnejsi,ta pohodlnost.

vagra

Stres je také jeden z faktorů,který se lidé snaží řešit přejídáním.
Pochopitelně marně.Dále pak nedostatek pohybu a skladba jídelníčku.
Jídla plná knedlíků,omáček a bůčků,na kterých máme postavený český jídelníček,se nepříznivě odráží na našich postavách.
Pivo a alkohol,to dorazí.
Já to všechno vím,ale když je to všechno nezdravé tak dobré!

Michal

V nedisciplovaném přístupu k jídelníčku.A děti si hranolky přímo vynucují.Ne.I svíč­kovou můžeme ,ale tři knedlíky ne šest.
Trávíme hodiny nad pročítáním" zaručených diet" namísto abycho se šli projít s dětma ,nebo třeba se psem. Chcete-li hubnout berte to jako prostředek k hezké postavě,ne jako trest!Pozor u lidí,kteří musí držet dietu.Lidé s nemocným srdíčkam,játry ,diabetici atd.

nabubindes

mohou za to rodiče, že děti nemají návyky z domova. stačí si všímat kolem sebe, npř.kolik jedinců si po návštěvě toalety umyje ruce…

MacaM

Jak už všichni přede mnou uvedli…není snad ani potřeba doplňovat.
Já bych nabídla poradenství a pomocnou ruku všem těm, kdo zhubnout potřebují a buď na sport nemají čas, nebo je nebaví držet všelijaké diety…jen mít vůli, chtít s nadváhou něco dělat, když je zdravotní překážka i tehdy se dá pomoci.....napište mi, ráda poradím (maca.lvz@seznam.cz)