Shizuka

Endiaron a Imodium, mohou se používat společně?

Chtěla bych se zeptat pokuď používám 3 krát jeden prášek Endioaronu jestli si k tomu můžu vzít i Imodium nebo jestli je to nebezpečný. Zkoušel to ještě někdo?
Jde o to že lékařem byli předepsány oba léky. Z důvodu střevních potíží a zvýšené horečky. Tak si nejsme jisti.

Edison: no vzhledem k tomu že je víkend tak asi těžko budu volat doktorovi. Navíc ptám se jestli to někdo zkoušel a jestli s tím má někdo zkušenosti. Je to volně prodejný lék, oba jsou. Nedělejte tady zas velké haló, nehodlám se hned předávkovat na lecích na posouzení někoho kdo to nezkoušel. Proto jsem tam zdůraznila jestli to někdo zkoušel. So please, don't make a drama thanks.
Příbalové letáky čtu.

Jinak ano léky mi napsal ten samý doktor.

Nejlepší odpověď
mosoj

Oba léky se vzájemně doplňují. Lékař to zcela určitě ví a proto je předepsal.

Endiaron působí na bakteriální původ hnačky a imodium zpomaluje pohyb ( peristaltiku) střev. Tak vo co Go? Prostě víc pij a tělo si s tím poradí.

Další odpovědi
annas

Když píšete, že vám oba léky předepsal lékař, neřekl vám k užívání víc?

Další možnost – zeptat se v lékárně.

"Vzájemné působení Endiaronu s dalšími léčivými přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Vzájemné ovlivnění Endiaronu a jiných léků není sice známo, ale přesto, jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis anebo bez něj, se poraďte o vhodnosti současného užívání Endiaronu s lékařem a bez porady s ním ho neužívejte.

Bez porady s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem žádné jiné volně prodejné léky

Při předepisování jiných léků oznamte lékaři, že užíváte Endiaron.

https://zdravi­.euro.cz/leky/en­diaron-pribalovy-letak/

--
Jde přece o vaše zdraví, nechápu, jak se můžete obrátil na net, kde žádný lékař není., Kromě toho každý člověk reaguje jinak. Ale i tak, neznáme příčinu vašich problémů …

Jenže v odkazu, který uvedla JiřinaM, není uvedené, zda se léky mohou užívat spolu, jen je vysvětlený rozdíl mezi nimi.

https://www.wo­manonly.cz/jak-lecit-prujem-srovnavame-pro-vas-nejbeznejsi-leky/

"Nasaďte vhodné léky

Dietu lze zkombinovat s určitými léky, klasikou je živočišné uhlí. Vždy si nezapomeňte ale přečíst příbalový leták, neboť černé uhlí se nesnese s některými druhy jiných léků a onemocnění. Užívat lze dále léky proti průjmu jako Imodium či Endiaron.

Každý z těchto léků má jiný způsob účinku, a proto se vám může stát, že jednou vám bude fungovat jeden lék a podruhé jiný".

Nikoliv SOUČASNĚ, jak svědčí spojka ČI.

V dalším odkazu je uvedené,. že by měl lékař o kombinaci léku vědět.

https://www.ces­kenemoci.cz/en­diaron-nebo-imodium-pcz-1096-8990-0q-kombinace+endi­aron+a+imodium­.html

Arne1

Kdyř se necheš / nemůžeš zeptat lékaře, zeptej se lékárníka. Lékárníci jsou skutečně studovaní „skoro doktoři“, rozhodně něco jiného než prodavačka rohlíků.

Edison

Zerptejte se vašeho lékaře, nebo lékárníka!! Probůh.. jak se někdo s takovými dotazy vůbec může někdo obracet na širokou laickou veřejnost?? Máte to v každém letáčku!!!

nyjono

Předepsal je stejný lékař?