PetrXY

Embargo EU na vývoz zboží do Ruska

Kdo bude, podle vašeho názoru, ve svém důsledku nejvíce poškozen embargem na vývoz zboží do Ruska?

Nejlepší odpověď
anonym

Rusko

Takto nelze odpovědět – otázkou je, jak dlouho budou uvaleny.
Pokud krátce*), bude zejména poškozeno Rusko (protože sice může nakoupit cokoli ze sankcionovaných komodit, ale dráž).
Pokud budou snakce dlouhodobé, bude Rusko donuceno k větší ´samostatnosti´ a to v konečném důsledku poškodí i jeho dodavatele – ale i Rusko (samostatnost je dražší).
___
*) délka ´potřebné´ doby je závislá na tom kterém zboží – zatímco např. samostnatnosti ve výrobě masa může dosáhnout během několika málo let, vývoj některých technologií může trvat i desítky let

Další odpovědi
Agneta

Evropská unie jako celek

Tak už jsem viděla záběry, jak se krásná jablka buldozerem likvidují. A nejdřív to vypadalo, že bude leccos levněji – tak je to? Je něco levnější? :DDD
Doplňuji:
nejraději bych přeformulovala, ale nejde…:DD
tak aspoň tu hlavní chybu : má být : „tak jak je to?“

Mirdas

Rusko

Zda by ekonomové EU to neměli dobře spočítané těžko by do tohoto embarga vstoupila.

Drap

Evropská unie jako celek

Mc Merkurion

Evropská unie jako celek

jestliže Rusko nebude moct nakupovat,nebude muset taky prodávat > a prodává především plyn a podobné,podle mě je Rusko dost velký na to,aby se z nás posralo…

Fienir

Evropská unie jako celek

proč v anketě není možnost typu „jiná volba – viz komentář?“

poškodí to EU a její spojence.

quizzi

Evropská unie jako celek