kateřina21

Elektronom s příkonem 2000kW pracuje se stálým výkonem 1800kW.Určete její účinnost.

Elektronom s příkonem 2000kW pracuje se stálým výkonem 1800kW.Určete její účinnost.Prosím pomocte mi někdo se zápisem.Nerzumím tomu a dneska jsme z toho psali písemku tak bych aspon ráda věděla jak to mělo být.

Odpovědi
Lamalam

Nevím co je elektronom, ale účinnost se spočítá vydělením výkonu příkonem.

Figul

Účinnost vypočítáš výkon/příkon (vyjde 0,9). Výsledek se potom převádí na procenta, takže tenhle příklad by měl podle mých výpočtů vyjít 90%.