seidinka

Existuje nějaké pero, kterým by šlo psát na podložce na stole a obraz se přenášel do pc??

Existuje nějaké elektronické pero, kterým bych mohl psát na podložce na stole tak, aby se mi psaný text nebo o nákres objevil na obrazovce a mohl bych ho pak poslat e-mailem??

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – říká se tomu grafický tablet – nejde o pero, ale podložku, která zaznamenává pohyby ´něčeho´ (tyčinky, pera, prstu…) a přenáší je do počítače.
Např. – http://www.czc­.cz/wacom-intuos-pen/135789/pr­odukt?q-category-id=bf9mphmg4c­k0b9607jqchr04f1
Případně si počti – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ta­blet_(polohova­cí_zařízení)

Další odpovědi
Lamalam

Grafický tablet zaznamenává a přenáší nejenom pohyby, ale i sílu přítlaku na pero a jeho polohu vůči podložce. Na peru se dá nastavit řada pracovních režimů (pero, štětec, křída, tužka apod.). Každý grafik zná a používá.

led

Sú dva typy takýchto grafických tabletov
1 – grafický priamy tablet – plocha, ktorá tlak ceruzky okamžite zaznamenáva do programu a na obrazovku viď mowla a Lamalam
2 – grafický tablet – grafická podložka – ceruzkou, perom, píšete na papier (môže byť aj tenký notes) uchytený na podložke, prítlak (kresba, text) sa zaznamenáva do intrnej, prípadne SD pamäte. Každá strana vytvára samostatný obrázok. Po skončení práce máte originálny záznam na papieri a z inertnej/externej pamäti si elektronický záznam/súbor môžte preniesť do počítača. Výhoda je v použití bez pripojenia na počítač, napríklad v teréne, na porade,…
Doplňuji:
2 – Digi Memo Ace CAD
http://www.wal­mart.com/ip/A­cecad-Digimemo-L2-Digital-Notepad/5712837