Elektronická faktura, co všechno musí obsahovat?

Chtěl bych poslat fakturu elektronicky. Jaké všechny náležitosti musí obsahovat (oproti běžné faktuře) a jak to je s elektronickým podpisem? Jak se tam mám podepsat, když elektronický podpis nemám? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
ReHu

Mě bylo řečeno odběratelem, že mu stačí poslat fakturu mailem i bez el.podpisu. Že prý jim stačí, když bude mít faktura běžné náležitosti jako je IČO, DIČ, adresy odb. i dod., datum vystavení, splatnosti a dan.plnění.

janbratan

Myslím že tady máte všechno popsané https://imboss.cz/ – sám jí používám tak si myslím že v tom problém nenajdete