Alesh

Elektrokotel vs. plynový kotel. Co je lepší do malého bytu?

K zajištění ohřevu vody a topení. Vaření by bylo sjednoceno (tj. stejné médium jako u kotle). Je potřeba zásobník nebo se dá jet „napřímo“ (u obou variant)? Jak to vyjde cenově?

Odpovědi
Kazatel

Ty se ptáš, jako bys nevěděl, že tady se nic kloudného nedozvíš.

zdenek l

Malý byt by se mohl vytápět tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, nebo vzduch-voda.
Možnost použití i solárních vakuových trubic na střeše domu.

Kamix

Vzhledem k současné situaci na energetickém trhu bych rozhodně šel spíše do elektrokotle, podle mě se nyní plyn vůbec nevyplatí. Podle čeho přesně elektrokotel vybrat můžeš zjistit na https://homezin­.cz/media/jak-vybrat-elektrokotel Sám jsem podle jejich návodu vybíral a maximální spokojenost.