WeeBear

Elektroakustická kytara a propojení s počítačem.

Chtěla jsem se zeptat – je při propojení elektroakustické kytary s pc možno mít zvuk, jako ze studiových nahrávek, resp. tak čistý a kvalitní? Myslím jakoby v souvislosti s tím, že pc by zaznamenával čistý zvuk kytary, nikoli vedlejší vjemy, aj.

Např. zde na videu http://www.you­tube.com/watch?v=33Y­cYLumEDk&featu­re=endscreen&NR=1 je to nahráváno doma, ale zvuk se rovná studiovým nahrávkám. Tudíž by mě zajímalo, jak chlapec docílil tak čistého zvuku..

Snad někdo pochopí, co jsem otázkou chtěla říct. Jelikož jsem v těchto věcech úplný laik, tak nevím, jak to přesněji, či srozumitelněji formulovat. ☹

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Johny_r

Možné to samozřejmě je. Dnes se i ve studiích často nahrává do víceméně běžných počítačů. Důležitá je kvalitní zvuková karta. Ve většině počítačů je dnes pouze karta integrovaná a ta je k ničemu. Ideální je karta vyloženě zaměřená na nahrávání (třeba od firmy M-audio, ale jsou mnohé další). Běžně dostupné herní karty nejsou vhodné, byť i s nimi lze dosáhnout velmi dobrého výsledku. Úplně nejlepší je mít kartu externí, která je k PC připojena třeba přes USB. Tam lze nejlépe omezit rušení, které na interní kartě vyrobí ostatní komponenty v bedně.

Další dost významný faktor u domácího nahrávání hraje místnost. Pokud se nahrává přes mikrofon, je to obvykle dramatický rozdíl od zatlumeného studia. U elektroakustické kytary dost záleží na typu snímače. Pokud je tam kombinovaný s mikrofonem, tak může mít okolí nějaký vliv (třeba vyzkoušet). U čistého piezzo snímače v kobylce by to mělo být relativně jedno.

Pokud budeš kromě kytary nahrávat třeba zpěv, je potřeba investovat do nějakého skutečného mikrofonu (otázka několika až hodně tisíc, dle preferencí). Samozřejmě je pak potřeba mít ten mikrofon jak připojit. V tomto případě opět úkol splní specializovaná karta na nahrávání, která má mikrofonní vstupy.