Jan Novák

Poradíte, zda se vyplatí koupit nové nebo použité kytarové kombo, nejlépe do výše 15.000 Kč?

Zdravím, mám doma elektrickou kytaru, dostal jsem ji k vánocům před 3 roky a k tomu malé kombo Fender frontman 10g.
Myslím si, že už je čas koupit lepší kombo a tak jsem se chtěl zeptat, zda někdo nemá nějaké doporučení, pak jestli se vyplatí koupit nové nebo použité? Nejlépe do 15000kč.
Děkuji.

Elektrická kytara

Odpovědi
jsemjá

Jestli není hodně rozladěná, a hraje dobře, tak bych si jí nechal ještě aspoň rok, a nebo koukni na net.

hapiky

Jestli myslíš kombo jako zesilovač v reprobedně(nebo zesilovač zvlášť), tak doporučuji elektronkový zesilovač. Ten obvykle nemívá vysoký výkon, ale ten doma nepotřebuješ. Zvuk z elektronkového zesilovače je parádní, řekl bych kovovější, transistorové zesilovače toho nedosáhnou. Také záleží, co hraješ. Na rockovou hudbu je super, na klasickou hudbu není potřeba.
Počítej s tím, že elektronkové zesilovače jsou o dost dražší než transistorové.