Ekonomika založená jen na přesunu peněz.

Už jsem u jedné otázka psal,že ekonomice nerozumím,tak potřebuji vysvětlit následující věc: Jak dlouho si myslíte,že se může udržet naše ekonomika,která je založena jen na přesouvání peněz?To je všade samej superdůležitej sakokravatník,samej broker,busines­sman,makléř,de­veloper,pojiš­továk,podnika­tel,podvodnik,pří­živník.Po těchto lidech nezůstane vůbec žádná hodnota,jen stoh papírů,a jejich plná kapsa,žádný výrobek.Fabri­ky,stavby,JZD už neexistují, nic se tu nevyrábí,vše založeno na přesunu peněz.Tak potom nejsou peníze zaštítěni hodnotou,ale pouze zase samotnými penězi.Jak tato ekonomika může ještě fungovat?Co myslíte?

Odpovědi
kelley

Jo, tomu se říká „terciální sféra“ a nějak nám za poslední dobu nabobtnala. Taky nejsem ekonom, jen jsem to někde četl. Primární sféra je výroba a těžba, sekundární je obchod, služby a doprava – nebo tak nějak přibližně… Na to je jen obecná odpověď – dlouho se to takhle udržet nemůže…

klob1

A není to náhodou spíš v lidech samých? A kdo to tu chtěl a podporoval? Tak ať si cinká někdo klíčkem, tedy pokud je má ještě vůbec.
Také si říkám, kde je svoboda, když všude nutí člověka mít účet u banky.
Možná za to může celá společnost. A pak házet lidi do jednoho pytle je dost zavánějící. Když bude člověk přemýšlet, tak na vše přijde, jak je to možné a proč to je možné a jak to bude. Jen co by mě zajímalo, jestli odvedou peníze za příjem, a pak jestli se dál to nerozkrade, což je spíš větším problémem. Také proč třeba není práce? Myslím, že by jich pak bylo méně, kdyby mohli dělat svou práci jako dříve. Podívejte se na vzory a pak se nemusíte divit, že to tak je a bude.
Myslím, že někdo nezaměstnaný to asi nevytrhne. A spíš by bylo hledat, jestli ten člověk něco dokázal a umí toho využít ve prospěch ostatních, nebo jen vysávat podvody. každý přece nemusí být stejný. A začátek je v tom, že bude člověk umět posuzovat a rozlišovat. Jinak to bude mnohem horší. I někteří lidé to mají horší a dělají práci, kterou by třeba nikdo jiný nedělal! Ostatní, je třeba odsuzují aniž by to někdy zkusili dělat.

anonym

Jediný kdo drží ekonomiku jsou lidi/otroci .. jedině oni vytváří to co potom sami kupují. Podívej se na to celkově. Na co jsou potřeba peníze když si vše vyrobíme sami hmm? To je ten problém. Lidi pro ně potí krev ale peníze se tisknou přeci ;) Není na tom od podstaty něco divného? Ten kdo tiskne peníze si muže koupit klidně celí svět protože má peněz nekonečno … a proto vlastní 1% lidí 99% majetku teda když to přeženu i když od toho nejsme moc daleko. Pokud pro lepší život je problém nedostatek peněz tak proč je nenatisknou hmm? Uvědom si jedu věc. Peníze až do posledního centu dlužíme BANKÁM! V rukách a peněženkách nám leží doslova DLUH . To vše se musí jednoho dne vrátit! Kapitalismus vyžaduje nefunkčnost, neúčinnost, strádání atd prostě orokařina.. Ani nevíš jak jsme v prdeli kámo ;) Je to dokonalá iluze svobody .. Dokonalí naprogramování mysli lidí .. je to těžký pochopit a připustit si to ale pravda někdy velice bolí!
Doplňuji:
Jo a co se týče toho světového dluhu tak by stačilo aby řekli hele sereme na dluh a bylo by po dluhu ale tím že to neřeknou a lidi jsou slepí ovce tak tím udržují systém v plné síle a pohotovosti. Jestli máš koule poznat ekonomiku tohle ti otevře oči ;) http://www.you­tube.com/watch?v=P2xG2Hk­vzRI