Lucie23

Ekonomicky dva nejvyspělejší státy Afriky?

nevíte někdo ekonomicky dva nejvyspělejší státy Afriky? =) předem děkuju

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Lucinko wikipedie :)
Největší ekonomický úspěch zaznamenaly Botswana a Jihoafrická republika, které se rozvinuly tak, že mají již vlastní kurz měny.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­frika

Další odpovědi
Agneta

Ve státech společenství BRISC platí to „S“ za J.A.R.:D

ten který je

Je to Jihoafrická republika a Nigérie.Pokud Nigérii zničí islámští fanatici tak ji nahradí vyspělá Angola.

Pepa25

Dobrá otázka – záleží, jaké si dáme kritérium pro to „nejvyspělejší“:
Absolutní výše HDP: Nigérie, JAR
HDP/hlavu: Rovníková Guinea (sic!), Seychely
Index lidského rozvoje: Libye, Mauricius, Seychely, Alžírsko, Tunisko (poslední dostupné údaje za r. 2013, takže Lybie už neplatí)

Zdroj: anglická wiki