Miroslavst

Ekologicky šetrné palivo nové generace E85

Dnes jsem přijel na pumpu a koukám jak jojo. benzín litr za 23,–Kč! Co to je?, říkám si. U obsluhy jsem dostal leták a prý je to lihobenzinová směs (85% bezvodného etanolu a 15% benzinu BA95).
No tak jsem to zkusil. Uvidí se. Sice jsem si četl na wwwvena-trade.eu nějaké reference, ale když už jsem členem tohoto webu, ptám se ostatních uživatelů zda s tímto palivem nemáte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Mám vyzkoušeno, že na směs s lihem zážehový motor v pohodě jezdí. Když jsme se totiž potřebovali zbavit vody v benzinové nádrži, tak jsem do poloprázdné nádrže nalil několik litrů technického lihu. Motor měl trochu měkčí chod i zvuk, ale běhal bez problémů, a hlavně byla nádrž bez vody.

Další odpovědi
ReHu

A neviděl jsi někde nějaké šetrné palivo nové generace místo nafty?

Cullinda

Pro ReHu – přefiltrovaný olej z friťáků smíchaný s naftou.
Nevím jak je to ekologické – ale auto voní třeba po řízkách :) Pro starší vozy určitě ekonomické. ;)