zjentek

Egzystuje maso, které by nebylo k jídlu?

Přece i maso jedovatých živočichů se dá připravit k jídlu, když se to umí.

(Kdo chce se nenudit a aby jej přešly roupy, hluboké úvahy, případný vztek a taky aby mozek nepracoval na volnoběh, jako pracuje neznalým třeba při posuzování cizích osob, tak může opravit drobné chybky, pokud náhodou shledá, že nějaké shledal.)

Nejlepší odpověď
NoFear

Jo, všichni jedovatí živočichové, kteří mají jedovaté i maso (pro lidi i ostatní živočichy). Různé druhy hadů/plazů, ale i pár ještěrů, ryb, žáb. Někteří mlži, měkkýší taky můžou být jedovatí (ve smyslu nepozřetelní). Dokonce i kteřísi ptáci.
U některých platí, že můžou a nemusí být jedovatí. Někteří dokonce nejsou jedovatí sami sebou – že by byli přirozeně toxičtí, ale že jejich hlavní stravu tvoří např. nějkteré jedovaté rostliny (které jim samotným nic neudělají, ale těm, kdo by je chtěl snís už jo). To platí hlavně pro některé ty ptáky (různí exotičtí, hlavně pestře zbarvení). Jsou jedovatější než mnohé silné jedy.
Většina hadů se mylím jíst může i těch jedovatých (nemají jed přímo v mase, ale myslím, že někteří se jíst nedají).
Kdyby sis chtěl dát ledního medvěda, tak tě to taky zabije (když sníš i játra – ty jsou pro člověka toxické).

K jídlu není to maso, které je jedovaté. ;)

Další odpovědi
Drap

Takové které by nebylo poživatelné, asi neni. Z některých živočichů však může být stále tuhé, ať s ním děláš cokoli, a z některých může být stále cítit nepříjemný odér.

Rokio

Tak například zkažené maso není k jídlu a k jídlu by asi bylo, ale nesmí se udělat, natož sníst lidské maso. Kanibalismus je téměř ve všech kulturách zapovězen.

Mc Merkurion

… jo, to co mi někdo sežral přede mnou …

Midoc

Určitě existuje, ale nevím, které to je.

Ametyst

Nevím, jestli se tvá polština dá přirovnat k drobné chybce. 🙂 Prostě je to polsky dobře.

aliendrone

JISTĚŽE ANO! Vážně jsi tak mladý, že ses nedoslechl o existenci KUCHAŘŮ/KUCHTIČEK? Znám dokonce pár takových, kteří dokáží zprasit i kafe nebo čaj, natož maso! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, mladý duševně (;

NoFear

Ovšem, ptáš se na maso, které se nedá jíst a těch je fakt hodně. Hlavně všechno shnilé maso, otrávené (někým). A taky otrávené těmi živočichy – kteří sami sežrali něco toxického. A co takové nemocné maso, nakažené některými parazity atd.
Pro ty co mají alergii na některé maso,..