Žabka Janka

Jak na efektivní úklid s elektropomocníky v domácnosti se šesti dětmi?

dobrý den všem. Ráda bych požádala o radu ohledně úklidu ohromných prostor. Mám „domeček“ 333m2 obytné plochy, takže palác. A v něm bydlím se svými šesti dětmi od 5 let věku, jsem s nimi sama. Navíc máme zvířata, která s námi přes den nepravidelně pobývají v bytě (psi a kočky). Abych udržela čistotu, hlavně podlah (na koberce zvířata určitě nechodí), nalítám se, čistím, vysávám a umývám a umývám…Děti samozřejmě pomohou, ale všechny se učí, i chodí do hudebky, apod. Mám zájem o zefektivnění práce v domě. Kdo má zkušenosti s například elektrickým mopem (Karcher?), i jinými efektivními pomocníky např. na umývání oken apod ? Potřebuji si ulehčit, usnadnit, urychlit práci, a současně nesmí utrpět čistota domu. Poradíte, co fakt funguje v takové velké rodině? Reklam je až až, ale ráda bych praktickou radu, v mém okolí ji nenajdu.Díky Jana

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jistě ti budou doporučovat všelijaké Roomby apod. hračičky (ne že by byly úplně nanic, ale ještě to chce „doladit“). Jako ideální, zdaleka nejefektivnější je najmout si na to aktivní důchodkyni (matky na mateřských dovolených si také rády přivydělají, ale ty NEDOPROUČUJI, nic neumí a seriózně makat se jim nechce).

Věř mi, ŽÁDNÝ stroj (ani kdybys jich měla 1000) není tak univerzální a flexibilní, jako člověk! :)

Další odpovědi
nyjono

Nám se osvědčily některé efektivní čistící přípravky. Víc, než elektro přístroje.
Např. parní čistič mě vůbec neoslovil a vrátili jsme ho.

orestez

Mě se osvědčila domácí pračka a uměla i vařit. Pak třeba, jsem zkoušel ruku. Tou jsem naházel hadry do elektrické pračky. Pak jsou boty. Těmi šikovně odkopnout špínu pod postel a hned je čisto. Okna se leští novinami nebo jelení kůží. Jestliže je hudebka důležitá, tak proč chcete něco dělat doma? Spěte v hotelích, nalaďte struny, natočte psy a kočky do blogu YouTube. Být doma neznamená uklízet. Elektrický mop, nebo parní čističe rozežírající kdeco, kdo to bude udržovat? Pokud by mi doma nevadil orangutan a slon, tak by mě nevadili ani psi a kočky, snad i myši s bobry.

nyjono

Co se týče přípravků, ty, které používáme doma, nám ušetří i čas. Nastříkám, chvilku nechám působit a setřu. Kuchyňské povrchy, koupelna atd.

Žabka Janka

a jaké přípravky to jsou ?Já jsem pořídila velikou čističku odpadních vod na zahradě, a moc si s chemikáliemi nerozumím. Ale možná něco vyberu z nabídky. Jana

Žabka Janka

děkuji za odpovědi. Protože k dětem ještě podnikám, samozřejmě pomocnice by bylo to nejlepší řešení, a už jsem to i vyzkoušela. Aliendrone potvrzuji Váš názor, našla jsem postupně pouze dvě mladé dámy, každá uklízela za neustálého pípaní sms odpovídání na ně, úklid byl horor, velmi povrchně, takže raději si uklízím sama. Starší solidní paní tu na práci snad ani nenajdu…Právě že jsem v byla v rozpacích z elektrických pomocníků, protože si neumím představit, jak dle reklamy elektr.mop současně dokonale vysaje, a dokonale ve 400 ml vody umyje 60m2 podlahové plochy, totéž robotické vysavače. Chtěla jsem slyšet názor hlavně těch, kteří si podobné věci ve velikém domě a s větší rodinou vyzkoušeli v praxi 🙂 . Děkuji nyjono za odpověď ohledně parního čističe, také jsem pročítala jeho výhody 🙂, takže tohle by mi práci nezjednodušilo a nezkvalitnilo . Takže zůstanu nadále pouze u vodního vysavače (úžasný je) a ručních mopů. K odpovědi orestez – ano, hudebka, nadání mých dětí a jejich výchova je pro mne skutečně moc důležitá, nicméně doma dělat je nutné, pokud si přeji mít krásný domov, a v hotelích skutečně spát nemusíme, taktéž na blogy v YouTube nemám z výše uvedených důvodů čas,ale ani to není mým koníčkem. Asi jste nepochopil smysl mé otázky. Děkuji.

nyjono

Robotické vsavače nenahradí klasický vysavač. Jsou určeny pro průběžné a pravidelné vysávání. Protože nemají takový výkon, vysávají častěji. Třeba každou nebo každou druhou noc či den, když se pokoj nepoužívá.
Roomba je celkem slušný, ale jak píšu výše.

Žabka Janka

děkuji, myslím že jsem vyléčená ze snu o perfektním úklidu pomocí chytré, pracovité a samostatně úžasné techniky 🙂. zatím úklid beru jako sport, ale líbilo by se mi, kdyby robot uklidil a já si namísto toho sedla ke knihám. Jana