Foks

Dýchalo by se člověku, který žil celý život ve vysoko položenych místech těžko v nizozemských oblastech?

Tedy podobně těžce jako se dýchá lidem když vylézají na hory kde je řidší vzduch.

Nejlepší odpověď
Quimby

Řekl bych, že ne. Tím, že žijí ve velké nadmořské výšce, se tělo dokáže vyrovnat s nižší koncentrací kyslíku. Když by tedy jeli třeba k moři, tak by pouze dýchali pomaleji a míň by se zadýchávali při námaze.

Další odpovědi
gecco

Ne, ´horal´ v nížinách nemá problém…

marci1

Pravděpodobně ano, já žiji v nižší nadmořské výšce a na horách si musím nějakou dobu zvyknout, právě na ten řidší vzduch. 🙂
Mám kamaráda, který žije na horách a v nižších polohách se mu dýchá trošku hůře. Někomu asi stejně, někomu trochu hůř.