Miroslavst

Dvojí metr, jaký to má význam?

Vždyť metr je snad jen jeden, tedy alespoň podle soustavy SI (viz.: Metr je základní jednotka délky, jeho standardní značka je m.
Definice metru (podle soustavy SI): Metr je délka, kterou urazí světlo ve vakuu za 1/299 792 458 s.)
Proč se tedy říká dvojí metr? Má to nějaký význam, když metr je jen jeden nebo že by opravdu byly metry dva?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady je jeden dvojí..

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=cXU­to6ZrSaw

Další odpovědi
rybíz

Dva metry skutečně existují. Například poslanci „a“ obyčejní lidé ( chlastání v pracovní době ) nebo obyčejný člověk s několikatisícovým dluhem a boháči s milionovými dluhy „a“ chování bank vůči nim.Nebo trestný čin politika „a“ běžného občana. Tak tohle je bohužel ten druhý metr.
Doplňuji:
Tak tohle je taky dvojí metr:
http://www.you­tube.com/watch?v=yl­FttBKeEA0&fea­ture=related

anonym

Jde o ošizený metr. Tohle vymysleli obchodníci, celníci a soudci. Dvoje závaží. Ve spravedlnosti se taky šidí. Proto se nechal vzniknout příměr aby každý pochopil že go o křivárnu.

iceT

Dvojí metr-náš právní system
Jednoho potrestá za prohřešek směsnou pokutou a jiného za stejný třeba zavřou.Tomu se říká dvojí metr a je to pěkný bordel.Jenže se přihlíží k mnoha okolnostemu obou stejných prohřešků.

Gabe

Vsichni tu maji pravdu.
Ukradnes 10000,zavrou te.Vlada projebe nekolik miliard,nikdo neni potrestan.
Cikanovi reknes cerna tlamo,jses rasista.Cikan ti rekne bilej xindle a je to v poradku.

hanulka11

dvojí metr se rozumí tak, že každý člověk pojme stejnou věc jinak