tjosef

Dvojí krytí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat- může fena zabřeznout se dvěma různými psy současně?

Nejlepší odpověď
BENYTA

V TV jsem to viděla u koček,ale je to stejné,každé štěně může mít jiného otce,závisí to na sestupování oocytů – vajíček.Při plánovaném krytí své smečky,se jeden den vynechává na obnovení kvality ejakulátu – semene. PS-má smečka sestává ze dvou jedinců ale v přírodě už je to smečka.

Další odpovědi
anetadela1

Mám takový dojem, že jsem četla, že může. Bylo to v nějakým článku, kde se majitel hrozně divil, ač věděl s kým to má mít,když se narodilo „jiný“ štěně.

Q

Ano.
Fena v závislosti na plemeni je v ideálním případě svolná je krytí 7–10 dní, v té době se na ní „může“ vystřídat celá vesnice. To jsou pak chovatelské radosti, ze kterých je nám na nic. Ve vrhu se potom najde štěně po více otcích, u malých fen dokonce hrozí problémy s porodem, je-li štěně extrémně velké.
Některé fenky jsou takové dámy, že bez svolení majitele ocas nestočí a k ničemu nedojde, ale většinou ty méně vychované jsou schopné nastrčit zadnici i k plotovému dílci tak, aby se do něj sousedovic Alík strefil. Takže vydržme to, majitelé fenek, máme to cca 20dní v roce, majitel psa se s hormony pere celý život!