Pottato

Dveře drhnou celkem dost o futra, jak to opravit? Před měsícem to bylo OK, může to být vlivem teploty? A co s tím?

dveře jsou celkem obyčejný, teď se do nich už musím při zavírání opírat a působí na chodbě hluk (jsou vstupní)… mám dojem, že drhnou o futra právě kolem kliky po celé délce
:)

Odpovědi
Hlada

Nejdřív je potřeba pomocí proužků papíru zjistit, kde drhnou a kde je vůle.
Jestli drhnou u zámku a u pantů bude vůle, bude stačit přihnout panty.

Edison

Jasně, že se to může stát teplotou. Ale nepíšeš, co to je za dveře a futra, materiál, uchycení, panty… na tom všem dost záleží. Není vyloučena chybná montáž a sestavení, které se za určitých okolností neprojeví a za jiných ano. Jak to opravit záleží na tom, co je vlastně špatně.

Hufnágl

To samé mi dělají dveře od WC, ale jen v zimním období. Takže to přisuzuji vlhkosti.

elkon

Pokud jsou to normální dveře, tak stačí seřídit panty.