Dvě zaměstnání

Pracuji na zkrácený úvazek a naskytla se mi možnost zaměstnání na dobu určitou na 2 roky a to na celý úvazek.Zkrácený nechci opustit,dá se to zvládat najednou.Jde mi o to,jak budu podepisovat daňové přiznání příští rok.Nemůžu přece podepsat v obou zaměstnáních.Kde bude pro mně finančně výhodnější podepsat daň.přiznání?V prá­ci,kde mám větší výdělek,což je ta na celý úvazek?Děkuji za odpověď.Dáša

Odpovědi
standa

Vzhledem k dosud jednotné sazbě daně z příjmu (15%) je matematicky téměř jedno, u kterého zaměstnavatele si slevy uplatníte.

Ale doporučil bych zaměstnavatele, u kterého máte vyšší příjmy.

Tedy u jednoho zaměstnavatele podepíšete v tzv. růžovém prohlášení, že chcete, aby slevy (na vás, na děti, na manžela – pokud má nízké příjmy, atd.) byly uplatňovány zde a u druhého zaměstnavatele podepíšete, že slevy už uplatňujete jinde.