Jahoda

DVB-T vs. DVB = Je v tom nějaký rozdíl?

V odpovědi na moji předešlou otázku jsem se dozvěděla, že nový kanál TV Prima „Prima Love“ chytnu, pokud budu mít satelit DVB-T. Teď jsem se na můj satelit koukala a mám tam napsáno jen DVB. Je to to samé, popř. jaký je v tom rozdíl?

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Upřesním
DVB-T Settobox pro dekódování telestrického vysílání příjmáno na běžnou anténu
DVB-C Settobox pro dekódování vysílání po Kabelu (různé kabelovky)
DVB-S settobox pro dekódování vysílání přijímaného ze satelitu.

Další odpovědi
tom004

DVB-T pro pozemní digitální vysílání)
DVB-S pro digitální vysílání ze satelitu
DVB-C pro digitální vysílání v kabelových sítích
DVB-H pro digitální vysílání v mobilních (telefonních) sítích
DVB= nevím

led

Sú 2 základné typy „satelitov“ digitálnych TV vysielaní:
družicový – DVB-S
pozemný – DVB-T
vy asi hovoríte o tom družicovom satelite

dudu

Ještě je signál šířen přes kabel – DVB-C.

mosoj

Přečetl jsem si článek dle vašeho odkazu.
Podle tohoto článku bude Prima Love vysílána na pozemním multiplexu 3 ( mux 3), ze satelitu a bude šířen i po kabelu.
Seznam pozemních vysílačů které v současné době vysílají mux3
je zde :
http://www.di­gizone.cz/tex­ty/mapy-pokryti-multiplex-3-czech-digital-group/

Ve všech případech příjmu bude třeba znovu přeladit tuner televize aby se příslušný kanál na mux 3 naladil. Pro vás to platí i na satelitním přijímači. Ostatní přenechte koňovi, ten má větší hlavu.

Není zač.