whitinger

DVB-S2 tuner, něco dál třeba?

Pokud má televize DVB-S2 tuner, stačí poté jen připojit parabolu k televizi a je možné rovnou sledovat NEKÓDOVANÉ kanály, nebo je ještě něco potřeba? Samozřejmě krom nastavení paraboly na „správný směr“… :)
Příklad takové televize: http://led-televize.heure­ka.cz/lg-42ln575s/speci­fikace/#secti­on
Doplňuji:
Dá se též zároveň používat DVB-T a DVB-S na jedné televizi? Tzn. současně mít možnost přepínání z T na S, bez nějakých složitostí…

Odpovědi
mosoj

Pokud ty tunery v TV máš tak bez problémů.
DVB S2 je novější norma a je kompatibilní s DVB S. Takže na první pohled ani nepoznáš co přijímáš. Nekódované bez problémů, kódované pouze s kartou.

DVB T je pozemní vysílání . Pokud budeš mít pozemní anténu a správně nasměrovanou tak půjde též. Připravuje se též DVB T2 a bude to stejné jako u těch S. Přijímač který má DVB T2 bude umět i to DVB T, ale naopak ne.

Přiřadíš si programy na předvolby a nic nebudeš muset pak přepínat.