EliškaG

dva telefony s jedním telefoním číslem.

Někde jsem slyšela, že když mám mobil a v něm sim kartu s telefoním číslem, tak si mohu třeba pořídit ještě jeden telefon a simku se stejným číslem. Jde mi o to, že když do práce nosím lepší mobil a po té jdu někam sportovat nebo někam kde hrozí poškození mobilu tak bych mohla mít nějaký starší mobil. Ale stále přehazovat sim kartu se mi nechce. Tak se ptám zda je toto možné.

Nejlepší odpověď
alex.agent

A co třeba přesměrování hovorů – to by také mohlo pomoc, když by někdo volal na ten první a vy to nezvedala tak by vás to přepojilo na ten starší a vy byste to mohla zvednout.

Další odpovědi
anonym

Klonovat se v podstatě dají téměř všechny SIM karty, vyrobené do roku 2002. Třeba na ebay.com si pak stačí koupit v přepočtu kolem 500 Kč „klonovačku/čtečku“ SIM karet, ke které je přibalena i prázdná SIM karta, na ktereou se pak přidavají dle vyčtených čísel Ki jednotlivé SIMky.
T-Mobile i O2 udělá double SIM kartu se stejným číslem za nějaký obolos.
http://klony.ic.cz/ nebo http://m.mobil­mania.cz/mobil­ni-zlociny-klonovani-karet-sim/a-1104320/?textart=1 , ale lepší je co navrhuje alex.agent

Mapel

Každý operátor ti udělá naklonovanou SIM. Záleží jakou máš s nima smlouvu a kolik budeš platit. Za přesměrovaný hovor také platíš. Takže se to chce rozhodnout dle konkrétních podmínek. Pro funkci dvou karet je přihlášení do sítě pouze jedné. Druhá musí být vypnutá.