lexx

Dva operační systémy

Do starého compu pod WIN 98 chci dostat druhý operační systém WIN XP ale tak aby původní zůstal zachován a instalované programy ani data nesmazaly se. HDD mám taky dva, c:/ a d:/ je to možné ? nebudou se kousat ? poraďte.

Nejlepší odpověď
gnosis

ano, je mozne mit vice OS na jednom pc, pri bootovani si lze vybrat ktery z nich chcete spustit. nevim, jestli lze nainstalovat druhy OS na stejny oddil disku, snad ano.
Doplňuji:
a uz jsem to nestihl :)

predpokladam ze mate jeden disk formatovany na NTFS (c:/ – OS) a druhy na FAT32 (d:/ – programy, hry atd.). v tom pripade musite system nainstalovat na disk c.

Další odpovědi
Reuef

ty XPcka muzes nainstalovat ale v zadnym pripade je nedavej na stejny oddil…doporucil bych ti presunout veci z D: na C: a potom D: naformatovat a nahrat tam ty XPcka…akorat se podivej jaky naroky maji XPcka abys s nima pak vubec mohl nejak slusne pracovat

led

Pozor len jeden disk je tzv.hlavný bootovací. Ak chcete používať nie je problém podľa predchádzajúcich návodov, ale počítajte s tým, že na hlavnom disku musíte mať program-rozbočovač systémov.
Neviem presne, ako sa to vytvára pri windowse, ale ak napr.inštalujete k win linux tam sa to robí automaticky.

Ale ináč pri windowse je to zbytočné, predsa vo XP môžte nastaviť kompabilitu
odkaz programu-vlastnosti-kompabilita-win95

emba5

Ano jde to ale určité nebezpečí zničení dat je vždy.Nejlepší je uvolnit jeden disk a XP nainstalovat na něj podrobný návod je v odkazu

Zdroj: http://suppor­t.microsoft.com/kb/3065­59/cs