Důvody pro odklad školní docházky?

Nejlepší odpověď
quentos

jedním z důvodů může být narození v jednom z pozdních měsíců roku (cca září až prosinec – btw kdysi i můj případ); další důvody určuje obvykle psycholog, který dá dítěti test školní zralosti, a pokud ho shledá nedostatečně absolvovaným, napíše doporučení pro odklad.

Další odpovědi
Nuk nuk

Důvodem může být školní nezralost. každé dítě prochází během zápisu tkzv. testem školní zralosti a také prohlídkou u dětského lékaře. Pokud jsou nějaké nejasnosti, může být doporučena návštěva dětského psychologa. Na základě písemného (!) rozhodnutí lékaře, školy během zápisu a popř. toho psychologa, povolí vedení školy odklad.

Někdy se navrhuje odklad dětem srpnovým někdy i červencovým, ale nemělo by se tak dít automaticky bez posouzení výše zmíněných institucí.

U dětí narozených září – prosinec, jak popisuje kolega,se nejedná o odklad. Dítě totiž musí před započetím školní docházky dovršit 6. rok věku.